#CFNEWS – INFORMACJE ZE ŚWIATA CROWDFUNDINGU

share on:

#CFnews to idea, którą wymyśliliśmy, aby ułatwić Wam dostęp do informacji branżowych. Cotygodniowa prasówka w prosty sposób pozwoli śledzić trendy i być na bieżąco. Czytając #CFnews, dowiesz się o nowościach w branży crowdfundingu, crowdinvestingu, fundraisingu, start-upów i ogólnie pojętego new businessu z Polski i świata.

Zaczynamy więc przegląd informacji z ostatniego tygodnia!

  1. #12BOHATER czyli kibice dla Wisły Kraków

W ciągu półtora roku kibice zebrali dla Wisły Kraków ponad 1,2 mln złotych. To efekt dwóch crowdfundingowych akcji zorganizowanych przez klub.

Czytaj więcej: http://bit.ly/KibiceDlaWisly

 

  1. Crowdfunding w walce ze smogiem?

Krakowski radny zaproponował narzędzie do walki ze smogiem. Zasadzenie przy szkołach i przedszkolach roślin pyłochwytnych, które pochłaniają z powietrza niebezpieczne dla zdrowia substancje.

Czytaj więcej: http://bit.ly/CrowdfundingWwalceZeSmogiem

 

  1. Uważaj na co przelewasz pieniądze!

Pojawiła się fałszywa zbiórka – poinformowała Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom. Jeden z portali crowdfundingowych podszywał się pod akcję zbierania pieniędzy na specjalistyczną karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Czytaj więcej: http://bit.ly/UwazajaNaCoPrzelewasz

 

  1. Moc fanów Pillars Of Eternity 2

Fig – platforma crowdfundingowa do finansowania gier świętować może kolejny sukces, ponieważ gra Pillars of Eternity II zebrała ponad 3 miliony dolarów. Jednocześnie pobiła rekord liczby fanów składających się na grę.

Czytaj więcej: http://bit.ly/PillarsOfEternity2

 

  1. Crowdfunding w offline – wspieraj w punktach

Projekt „W Pogoni za stadionem” można wspierać także w punktach stacjonarnych. To nowa opcja, dzięki której istnieje możliwość dołączenia do grona, które już wspomaga akcję. Na miejscu wypełnić trzeba formularz i wpłacić gotówkę.

Czytaj więcej: http://bit.ly/WspierajWpunktach

 

  1. Trzy branże na które wpływa Crowdfunding

Przemysł crowdfunding rozrasta się . Powstały typy modeli finansowania oraz szereg przedsiębiorstw. Większość rynków branżowych będzie w obliczu zakłóceń przez sposób w jaki kapitał przesuwa się w gospodarce.

Czytaj więcej: http://bit.ly/3IndystriesBeingDisrupted

 

  1. Starcie gigantów na boisku i w crowdfundingu

Pojedynek Pogoni z Lechem na boisku zakończył się zwycięstwem 3-0 gości z Poznania. Równolegle do wydarzeń boiskowych trwa ciekawsza rywalizacja – kibiców o wsparcie kampanii finansowania społecznościowego swoich klubów.

Czytaj więcej: http://bit.ly/LechPogonWCrowdfundingu

 

Znasz ciekawe newsy którymi chcesz się podzielić? Zostaw komentarz lub pisz do nas!

share on:

Leave a Reply