Blockchain Alliance Poznań 19.02.2019 – zaproszenie

share on:

Rola AI, ML w wykorzystaniu Blockchain, metody sprzedaży koncepcji dysruptywnych technologii, zastosowań aplikacji opartych o współdzielony zapis transakcji, a także zapisów umów wdrożeniowych w zakresie Blockchain to tematy kolejnej edycji konferencji z cyklu Blockchain Alliance, która się odbędzie tym razem w Poznaniu.

Nieuchronnie przyszedł rok 2019 i otworzyła się nowa dekada dla zastosowania technologii Blockchain. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ta technologia ośmiela się pretendować do miana nowej zdecentralizowanej bazy danych ma w tym momencie możliwość łączenia się z modułami sztucznej inteligencji, a także potrafi zapisane informacje wykorzystywać w uczeniu maszynowym. Wprowadzanie jej do użytku stanowi nielada wyzwania przed programistami i architektami aplikacji. Dlatego wspólnie ze społecznością Alliance prezentujemy na nachodzącym wydarzeniu 19.02. w Poznaniu różnego rodzaju podejścia do kwestii prawnych AI i Blockchain, zastanawiamy się na czy są alternatywy do wdrożania technologii na szerszą skalę już dziś, pokazujemy też w jakie możliwości daje nam Dyrektywa PSD2 v. Blockchain.

Mówi założyciel inicjatywy BA – dr. Tomasz Smus

Oprócz wystąpień ekspertów przewidziano możliwość dyskusji z prelegentami w przerwach pomiędzy blokami tematycznymi. Na wydarzeniu planowane są 3 paralelne sekcje konsultacji grup akceleracyjnych z postaciami polskiej sceny blockchain w zakresie biznesu, prawa, technologii. Wydarzenie zakończy dyskusja plenarna pomiędzy prelegentami i uczestnikami spotkania, tak aby można byłoby wejść w interakcję z prelegentami.

Forum pozwoli na zaprezentowanie również poglądów na Blockchain i branżę z perspektywy kobiet, uczestnicy będą mieli możliwość zastanowić się nad tym w jaki sposób nie tylko sprzedawać projekty Blockchain, ale i je w sposób niekonwencjonalny finansować. Dzięki prelegentom będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób licencjonować oprogramowanie i rozliczać przychody z praw autorskich w oparciu o Blockchain. Ciekawie zapowiadają się wystąpienia związane z doświadczeniami polskiego banku o udanych implementacjachBlockchain w finansach, zaletach i korzsyściach biznesowych dla branży bankowej. Delegaci będą mieli również szanse zobaczyć koncepcje przenoszenia branż FMCG na łańcuch blocków.

Całość spotkania da możliwość spotkania w jednym miejscu biznesu, prawników i technologów, którzy przyczyniają się do akceleracji projektów opartych o nowe technologie, w tym Blockchain. Nie zabraknie również dobrych praktyk dla startuper-ów i osób, które prowadzą projekty innowacyjne, tak by nie musieć przerywać innowacyjnego projektu.

Spotkanie ma na celu uruchomienie, wsparcie procesów akceleracyjnych lokalnych i międzynarodowych projektów prowadzonych w Polsce. Forma konsultacji podczas wydarzenia pozwoli na bliższe zapoznanie się z charakterystyką występujących wyzwań i strategii radzenia sobie z nimi w innowacyjnych technologii Blockchain w różnych branżach. Będzie możliwość kontaktu z osobami wdrażającymi rewolucyjne projekty.

Crowdfunding.pl jest patronem medialnym wydarzenia Blockchain Alliance Poznań.

Sprawdź agendę i zarejestruj się już teraz! https://blockchainalliancepoznan.evenea.pl/

share on:
Daria Turovtseva

Daria Turovtseva

Badacz modeli alternatywnego finansowania oraz rynku innowacji cyfrowych. Magister "Quantitative Finance"

Leave a Reply