Liczba portali finansowania społecznościowego na świecie

share on:

Crowdfunding jest poważnym zjawiskiem zarówno dla kreatywnych twórców i ich społeczności, jak i dla przedsiębiorców, którzy na oferowaniu platformy do wymiany kapitału w ten sposób chcą zarobić. Kolejne klony, nieraz bardzo do siebie zbliżone, wyrastają właściwie na całym świecie. Jest jednak odpowiedź zbliżona do prawdy na pytanie ile tych portali tak naprawdę funkcjonuje.

 

Od 4 lat można zaobserwować bardzo dynamiczny trend wzrostowy, który moim zdaniem będzie utrzymywał się jeszcze przez 2-3 lata.

Należy pamiętać, że raport uwzględnia także portale pożyczek społecznościowych, których nie będzie przyrastało zbyt wiele, ale też nie uwzględnia niektórych faktycznie istniejących platform finansowania społecznościowego.

O ok. 1/3 wzrosła liczba platform w ciągu ostatniego pół roku, czyli od momentu opublikowania infografiki pleasefund.us, która opera się na tej samej bazie portali CF, ciekawe.

Wykresy pochodzą z raportu massolution.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply