Crowdfunding sportu i rolnictwa, to ciekawe

share on:

„Dobry dzień dla polskiego crowdfundingu” pisze beesfund.com na facebook’u. Faktycznie, dzisiaj nie mało ważnych wydarzeń dla portalu.

Rano na beesfund.com pobity został Rekord Polski wsparcia projektu finansowania społecznościowego, a to za sprawą użytkownika, który stał się właścicielem 1% akcji Beesfund S.A. Tym samym został poważnym społecznościowym inwestorem, i choć jednym z pierwszych to w mojej opinii jest w Polsce bardzo dużo i będą się ujawniać w najbliższym czasie.

Wystartowały też kolejne dwa projekty. „Szkoła Brydża Sportowego” to projekt, w którym poznaniacy w tym Mistrz Świata Paweł Jassem zbierają środki na rozwój szkoły, oferując w zamian książki, lekcje online i vouchery na kursy nauki gry w brydża sportowego. Osobiście znam całą trójkę z czasów, w których sam byłem aktywnym zawodnikiem i gorąco wspieram tę inicjatywę od samego początku przed kilkoma miesiącami, do czego zachęcam i Państwa.

Ciekawy jest też projekt „Słodki biznes – budujemy małą pasiekę„, w którym to Michał Pączek próbuje zebrać środki na stworzenie pasieki, z której miód dostarczy wspierającym. To świetna inicjatywa! Podobna zakończyła się na kickstarterze dużym sukcesem i kibicuję polskiemu odpowiednikowi.

To ciekawe, beesfund.com dla osób, które nie chcą angażować się w projekty w żaden sposób – komentarzem, dobrym słowem, poznaniem historii, planów i pomysłów twórcy – daje dostęp do coraz szerszego spectrum interesujących produktów. Chcesz miód lub nauczyć się grać w brydża? Proszę bardzo! Masz nadwyżkę środków? Zainwestuj w projekt udziałowy i korzystaj z jego sukcesu jako współwłaściciel. Interesujące są też projekty takie jak społeczna Praska Biblioteka Sąsiedzka, którą już opisywaliśmy. Mnogość różnych kategorii jest bardzo dobra, bo pokazuje szerokie spectrum projektów, na których realizację można starać się o pozyskanie środków.

share on:
K. Król

K. Król

Reaktor crowdfunding.pl

Leave a Reply