Historyczny dzień polskiego crowdfundingu

share on:

Z ogromnym zainteresowaniem śledzimy wydarzenia na beesfund.com. Dzisiaj kończy się pierwszy w Polsce projekt udziałowego finansowania społecznościowego (equity crowdfunding).

Beesfund.com to pierwszy w Polsce portal, który umożliwia pozyskanie kapitału od społeczności Internautów, od małych aniołów biznesu, w zamian za papiery udziałowe spółki. 50 osób dokonało już wpłat na akcje Beesfund spółki akcyjnej i jeżeli najpóźniej do północy zebranych zostanie dodatkowych kilka tysięcy złotych, to pierwsza społecznościowa oferta publiczna zakończy się sukcesem. Jest jeszcze szansa, żeby nawet za 100 zł kupić akcje Beesfund i otrzymać historyczny papier potwierdzający posiadanie akcji pierwszego projektu udziałowego. Co ważne, dla projektów udziałowych wprowadzona jest zasada „max100%” co oznacza, że celu finansowego nie można przekroczyć. I faktycznie, już z profilu projektu zniknęła możliwość o najwyższej wartości, czyli nabycie 1% akcji spółki za 10 000 zł.

Choć w Europie jest sporo przykładów zakończonych projektów udziałowych, to „Beesfund.com w Twoich rękach” jest pierwszym tego typu w jej Środkowo-Wschodniej części. Przede wszystkim może to być poważny krok w kierunku popularyzacji tego mechanizmu. Rozwój crowdfundingu udziałowego znacząco zmieni polski rynek kapitałowy i może stać się realną szansą dla przedsięwzięć we wczesnych fazach rozwoju.

To ważny dzień dla polskiego crowdfundingu i mamy nadzieję, że jutro będziemy mogli powiedzieć, że był on dobry!

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply