Pierwszy projekt crowdfundingu udziałowego zakończony sukcesem!

share on:

Spółka Beesfund S.A., właściciel portalu crowdfundingowego beesfund.com, pozyskała 50 000 złotych w ramach pierwszej akcji finansowania społecznościowego o charakterze udziałowym w Polsce.

Przetarliśmy szlak dla przedsiębiorców poszukujących alternatywnych źródeł kapitału i mamy nadzieję, że za naszym przykładem podążą kolejni. Sukces wzmacnia naszą wiarę w społecznościową rewolucję kapitałową dla mikro i małych przedsiębiorstw –  twierdzi Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund S.A.

Pobierz infografikę

Projekt „Beesfund.com w Twoich rękach” można było wspierać przez dwa miesiące. Ostatecznie projekt pozyskał finansowanie od 69 inwestorów. Za 50 000 złotych spółka sprzedała 5000 akcji, czyli 5% akcji spółki. Na własnym przykładzie udowodniliśmy, że za pomocą społeczności internetowej można dokapitalizować start-up. Ogromnie się cieszymy, że udało nam się pozyskać wielu drobnych akcjonariuszy: zdecydowana większość wpłat wynosiła 100 złotych. tłumaczy Regiec.

Beesfund.com to pierwszy w Polsce portal, który umożliwia pozyskanie kapitału od wirtualnej społeczności. Każdy Internauta może stać się w ten sposób małym aniołem biznesu. W zamian za niewielką wpłatę – przykładowe 100 zł, za które można było kupić pakiet 10 akcji Beesfund S.A. – otrzymuje papiery wartościowe. Start-up zyskuje środki na rozwój, a wspierający mogą liczyć na zarobek. Jednocześnie Beesfund jest jednym z pionierów światowego equity corwdfundingu. Platform umożliwiających finansowanie społecznościowe o charakterze udziałowym jest na świecie kilkanaście, a Beesfund jest pierwszym tego rodzaju portalem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na Beesfund.com stale pojawiają się nowe projekty w różnych kategoriach: rolnictwo, sport, design czy społeczeństwo. Twórcy portalu zapowiadają, że w najbliższym czasie uruchomią kolejne akcje finansowania społecznościowego polegające na sprzedaży akcji. Zgłosilo się do nas wielu pełnych pomysłów przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać stojące za nimi społeczności internetowe do rozwoju swoich projektów. – mówi Arkadiusz Regiec. Czekamy jednak na kolejne zgłoszenie tych osób, które chcą pozyskać kapitał dzięki Internautom. Mamy nadzieję, że sukces pierwszego projektu corwdfundingu udziałowego je przekona. – podsumowuje.

Źródło: Informacja prasowa

share on:
K. Król

K. Król

Reaktor crowdfunding.pl

Leave a Reply