#CFNEWS – INFORMACJE ZE ŚWIATA CROWDFUNDINGU

share on:

#CFnews to idea, którą wymyśliliśmy, aby ułatwić Wam dostęp do informacji branżowych. Cotygodniowa prasówka w prosty sposób pozwoli śledzić trendy i być na bieżąco. Czytając #CFnews, dowiesz się o nowościach w branży crowdfundingu, crowdinvestingu, fundraisingu, start-upów i ogólnie pojętego new businessu z Polski i świata.

Zaczynamy więc przegląd informacji z ostatniego tygodnia!

  1. Aktywne podróżowanie przez pomaganie

Aga i Reda z fundacji PanOrama za pomocą finansowania społecznościowego postanowili zebrać fundusze na podróż z Krakowa  do Maroko. Celem tej podróży jest pomoc najbiedniejszym szkołą w Maroko.

W planie mają pomoc najbiedniejszym szkołą rozdając materiały edukacyjne, odnawiając sale lekcyjne oraz organizując warsztaty artystyczne dla dzieci. Powstanie też film dokumentalny pokazujący ich drogę oraz zmagania.

Czytaj więcej: https://polakpomaga.pl/kampania/panoorama-4kids?utm_source=potrafi

  1. FindFunds i case study z jego pierwszej kampanii crowdfundingowej

Zakończyła się pierwsza kampania crowdfundingowa dla spółek z.o.o na portalu FindFunds.pl. Scabrosus sp. z.o.o. to wrocławski start- up przerabiający pozostałości poprodukcyjne na naturalne włókna.

FindFunds.pl. daje możliwość  inwestowania niedużych środków pieniężnych w udziały spółek z ograniczoną odpowiedzialnością znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju. Scabrosus  udało się pozyskać blisko 200.000 zł. Zawdzięczają to między innymi spójnej strategii komunikacyjnej opartej na edukowaniu rynku budowaniu zaufania inwestorów.

Czytaj więcej: http://mamstartup.pl/crowdfunding/11049/jak-pozyskac-pieniadze-na-rozwoj-dzialalnosci-case-study-pierwszej-kampanii-crowdfundingowej-na-findfunds

 

  1.  2017 Innovate Finance Global Summit

Delloite po raz kolejny wchodzi we współpracę z Global FinTech Hubs Federation tworząc raport 2017 Innovate Finance Global Summit. Po raz pierwszy na globalnej mapie Fintech hubów pośród 44 innych miast znalazła się Warszawa. Gratulujemy!

Pełen raport ściągnąć można pod poniższym linkiem.

Czytaj więcej: https://www2.deloitte.com/uk/en/pages/innovation/articles/a-tale-of-44-cities-global-fintech-hub-federation-gfhf-connecting-global-fintech-hub-report-review.html

 

  1. Impact 2017 w Krakowie

W dniach 31 maja – 1 czerwca w Krakowie odbędzie się Impact 2017. Wydarzenie to w różnych formach porusza praktyczne podejście do tematu szans i wyzwań jakie niesie ze sobą gospodarka 4.0.

Impact stworzy przestrzeń realnych działań łączących korporacje, startupy, ludzi nauki, przedstawicieli administracji publicznej oraz inwestorów. Jest to wydarzenie w całości poświęcone gospodarce przyszłości.

Czytaj więcej: http://impactcee.com/pl/

  1. 150 tys. zł dzięki crowdfundingowi

Czwórka biegaczy narciarskich z kadry narodowej liczy na uzbieranie za pomocą kampanii crowfundingowej 150 tys. złotych. Celem ich zbiórki jest umożliwienie zamieszkania i trenowania w Norwegii bezpośrednio przed igrzyskami.

Maciej Staręga, Paweł Klisz, Dominik Bury i Jan Antolec  na jednej z platform crowdfundingowych zbierać będą fundusze na czteromiesięczny pobyt w norweskim Lillehammer. Będą tam budować formę na przyszłoroczne igrzyska w Korei.

Czytaj więcej: https://mambiznes.pl/finansowanie/crowdfunding/wiadomosci-crowdfunding/koledzy-justyny-kowalczyk-biegiem-150-tys-zl-dzieki-crowdfundingowi-74359

Znasz ciekawe newsy którymi chcesz się podzielić? Zostaw komentarz lub pisz do nas!

share on:

Leave a Reply