Laureaci nagród dla dziennikarzy „CrowdJournalist”

share on:

Podczas konferencji „Crowdfunding w Polsce 2012” zostały przyznane nagrody dla dziennikarzy. W ten sposób wyróżnieni zostali Ci, którzy w obiektywny i poprawny merytorycznie sposób pisali o finansowaniu społecznościowym.
Pracą dziennikarza jest profesjonalne przygotowanie i redakcja materiałów na określone tematy. W pewnym sensie kuriozalna wydaje się zatem nagroda za spełnianie obowiązków. Ma jednak ona swoje uzasadnienie i głębszy sens.
Jako promotor crowdfundingu w Polsce wraz z niewielkim, ale skutecznym gronem osób dokładamy największych starań, żeby informacja o możliwościach jakie ten mechanizm niesie miała jak największy zasięg. Nadal jednak kompromitują się dziennikarze, czy prawnicy wypowiadający się w mediach, nie poprzedzając formułowania opinii odpowiednim researchen. A to szkodzi, gdyż wpływa na budowę błędnego obrazu wśród czytelników.

Crowdfunding to także pewne ryzyka i wyzwania, warto o nich pisać, dawać szansę do polemiki i stymulować dyskusję. Zależy nam jednak na stosowaniu określonej nomenklatury (finansowanie społecznościowe nie jest tożsame ze zbiórkami punlicznymi, wspierający nie są darczyńcami itp.), wyjaśnieniu aspektów prawnych i rzetelnym opisywaniu przykładów. Ważne jednak, by przekazywane informacje były prawdziwe. Z tego powodu w ten symboliczny sposób wyróżnieni zostali Marta Bellon z wydawnictwa Bonnier Polska, Katarzyna Dębek z wydawnictwa Ringier Axel Springer oraz Tomasz Grynkiewicz z wyfawnictwa Agora. Raz jeszcze gratulujemy!
Tradycja przyznawania „CrowJournalist” będIe kontynuowana w kolejnych latach, ale raczej otrzyma ją jedna osoba i podobnie jak w tym roku wpływ na jej wybór będą mieli czytelnicy crowdfunding.pl.

image

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply