1. urodziny bloga crowdfunding.pl

share on:

Dzisiaj, w magicznym dniu 16.08 blog crowdfunding.pl obchodzi pierwsze urodziny. Blog powstał z kilku powodów i nie wszystkie cele zostały zrealizowane (przeze mnie, bo blog sam nic nie robi, len!!). Z opinii Czytelników, stałych i przypadkowych, wiem, że jest grono osób, które moimi wypocinami się interesują, co jest największym sukcesem!

Wiem także i obserwuje to, że miał on (blog) wpływ na obraz polskiej sceny crowdfundingowej, która – co ciekawe – jest młodsza, niż sam blog (poza MegaTotal, który jest „czymś” dużo większym, niż zwykłe finansowanie społecznościowe. Abstrahując od bycia źródłem informacji, stał się niejako platformą komunikacji, konsultacji, zawierania znajomości przez ludzi z „branży”.

Dla mnie satysfakcją, mimo paru chwil zwątpienia, jest samo tworzenie i zainteresowanie garstki ludzi, ale dokonałem też paru rzeczy istotnych:

  • powszechne stosowanie polskiego tłumaczenia crowdfundingu, jako „finansowanie społecznościowe – walczyłem o to nawet z TVN, Dziennikiem Gazetą Prawną i Rzeczpospolitą (ale tylko na słowa, i to tylko moje) :)Po pojawieniu  się pierwszych materiałów polskojęzyczych, każdy już stosuje takie nazewnictwo, ale jeśli nie jestem odkrywca tej frazy, to na pewno jej promotorem!
  • poprawne informacje w części przekazów medialnych – zwróciłem parę razy uwagę na niemerytoryczne podejście dziennikarzy do tematu i z uwagi na to, że mało kto może się wypowiedzieć na temat, a ja chętnie się udzielam, jest z tym znacznie lepiej, niż na początku (dawno temu.. w styczniu tego roku)
  • dostarczam content i edukuję lub wzbudzam zainteresowanie potencjalnych przyszłych wspierających projekty finansowane przez społeczność

Podsumowując, mam nadzieje, ze mnie tu będziecie czytać, udostępniać i komentować, żebym znajdował motywację do pisania ciekawych rzeczy, ale jednocześnie dziękuję, że już tej motywacji i satysfakcji sporo otrzymałem!

STO LAT!!

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

1 Comment

Leave a Reply