Pierwszy polski film finansowany przez internautów w końcu trafi do internetu!

share on:

Już od 16 maja na stronie www.ChceZobaczycWszystko.net będzie można obejrzeć pierwszy polski film finansowany przez internautów. Główne role w tej krótkometrażowej komedii grają Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda Trzebiatowska, Antoni Pawlicki i Michał Koterski. „Wszystko” Artura Wyrzykowskiego powstało dzięki internautom, którzy wpłacali pieniądze na produkcję przez stronę internetową www.wszystko.net.

 „Wszystko” to nieromantyczna komedia o romantycznej miłości, szczerej i największej, ale rozkosznie naiwnej i nieporadnej. Bohater ma 17 lat i całe dnie spędza na cierpieniu i myśleniu o Monice, sąsiadce z podwórka i kobiecie życia. Niestety Monika ma chłopaka i bohater będzie musiał bardzo się postarać, zanim ona zobaczy w nim kogoś więcej, niż partnera na jedną noc.

Od początku marzeniem twórców była realizacja filmu na taśmie filmowej i dystrybucja kinowa. Dzięki wsparciu 688 osób, którzy przekazali na ten cel prawie 30 000 złotych udało się  zrealizować to marzenie. „Wszystko” miało swoją premierę w kinach 8 kwietnia 2011 roku, jako pierwszy krótkometrażowy film po wielu latach trafił do regularnej dystrybucji kinowej. Dzięki firmie Spectator był pokazywany w kinach w całym kraju przed filmem „Miss Kicki”.

Wreszcie po kilku latach moja przygoda z tym filmem zbliża się do końca. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć wszystko, o czym marzyłem, mimo że z początku nikt nie wierzył, że się uda. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze i zapraszam do obejrzenia filmu. Mam nadzieję, że wam się spodoba. – mówi reżyser, scenarzysta i sprawca całego zamieszania, Artur Wyrzykowski

Tego samego dnia, w którym film ukaże się w internecie, twórca wyśle współproducentom obiecane płyty DVD, na których oprócz filmu znajdzie się kilka godzin materiałów dodatkowych.  „Wszystko” w sieci już od 16 maja od godziny 16.00 na stronie  www.ChceZobaczycWszystko.net

Informacja prasowa

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

1 Comment

Leave a Reply