Amanda Palmer zebrała $1,2 mln, największa zbiórka w kategorii muzyka

share on:

Amanda Palmer zebrała na kickstarterze 1 192 793 dolarów od 24 883 wspierających. Aż 34 osoby wybrały wystąpienie Amandy na wskazanej przez siebie imprezie, a najwięcej osób – 9333 – zdecydowało się na wsparcie w wysokości $25 w zamian za płytę.

Duża kwota ostatecznie zebranych środków, wcale nie oznacza, że Amanda Palmer nowa produkcja artystyki jest już komercyjnym sukcesem. Jak pisze na swoim blogu, po odjęciu poniesionych kosztów i przygotowaniu nagród, na koncie nie zostanie nawet 150 000 tys. dolarów, a można spodziewać się dodatkowych wydatków.

Jeżeli projekt będzie rentowny, to uznam to za ogromny sukces . Po pierwsze kickstarter i jego sukces otworzą drzwi wielu innym artystom, zwłaszcza odrzuconym przez duże wytwórnie, jak ja. Teraz to fani finansują i kontrolują artystów – pisze Amanda Palmer.

Zbiórka na nową płytę, książkę i trasę koncertową już się zakończyła i jest to jednocześnie rekordowa zbiórka finansowania społecznościowego w kategorii muzyka na świecie.

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

1 Comment

Leave a Reply