CROWDFUND Act w języku polskim

share on:

Kancelaria Czarnik, Porębski i Wspólnicy wspierająca pro bono Polskie Towarzystwo Crowdfundingu przetłumaczyła amerykańską ustawę regulującą finansowanie społecznościowe udziałowe.

CROWDFUND Act został podpisany przez prezydenta Obamę 05.04.2012 r. i jest częścią pakietu JOBS Act, którego celem jest wsparcie mikro i małego biznesu, które ma przełożyć się na kreowanie nowych miejsc prac i wzrost gospodarczy. CROWDFUND Act jest pierwszą na świecie ustawą wprost regulującą mechanizm finansowania społecznościowego.

CROWDFUND Act nie jest ustawą, którą można odnieść bezpośrednio do otoczenia prawnego w Polsce. Co więcej, fakt nałożenia sporych ograniczeń na przyszłych uczestników rynku finansowania społecznościowego o charakterze udziałowym (equity crowdfunding) w USA jest zupełnie przeciwny postulatom Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu. Naszym zdaniem regulacja tego mechanizmu w Polsce jest relatywnie prosta przy wykorzystaniu istniejących przepisów prawa – czytamy na stronie Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu.

Z ustawą można zapoznać się na stronie PTC: Tłumaczenie amerykańskiego CROWDFUND Act

 

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

2 komentarze

Leave a Reply