Crowdfunding samochodu dla niepełnosprawnych

share on:

Kenguru to pojazd przeznaczony dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Dokończenie testów i przedsprzedaż mogą być sfinansowane przez społeczność na portalu Rockethub.com.

Kenguru to projekt firmy Community Cars, która ma ambicje dostarczyć na rynek pojazd ułatwiający podróżowanie osobom niepełnosprawnym. Pojazd ma napęd w 100% elektryczny i może osiągnąć prędkość 25 mil na godzinę, co wynika z amerykańskich regulacji. Zasięg Konguru na jednym naładowaniu baterii to 60 mil, czyli około 96,5 kilometrów.

Podstawową zaletą pojazdu jest łatwość korzystania z niego przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Jest on przystosowany tak, że nie jest potrzebna pomoc, aby wjechać i wyjechać z pojazdu, który w dużym uproszczeniu jest obudową dla wózka z własnym elektrycznym napędem.

Autorzy projektu próbują zebrać $100 000, między innymi przedsprzedając pojazdy. Docelowo koszt jednego Kenguru wyniesie $25 000, ale na Rockethub, można go zamówić za $18 000.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply