Test mobilnej aplikacji Kickstarter for iPhone [iOS]

share on:

W dniu dzisiejszym w AppStore zadebiutowała aplikacja mobilna Kickstarter for iPhone, dostępna na urządzenia firmy Apple. Mimo, że już wcześniej inne portale udostępniały appki, to dopiero kickstarter pokazał, jak zrobić to porządnie.

Tytułem wstępu chcę zaznaczyć, że szczegółowe testów przygotują eksperci na różnych blogach technologiczny. Ja oceniam aplikację z punktu widzenia użytkownika i dzielę się moją opinią, zachęcając Was do własnych komentarzy.

Aplikacja wyglądem oczywiście przypomina stronę internetową (do której paradoksalnie można mieć bardzo dużo zastrzeżeń) i korzystanie z niej jest wygodne oraz intuicyjne.

20130215-115656.jpg
Widok skrzynki wiadomości użytkownika.

Aplikacje mobilne wymuszają zmianę układu elementów na stronie i dostosowanie ich do mniejszych wyświetlaczy, niż ekrany komputera. Twórcy tej postanowili zdecydowanie wyeksponować dostępne w poszczególnych projektach nagrody, umieszczając je pod filmem i podstawowymi statystykami (taka była też koncepcja jednego z portali CF, które miałem przyjemność projektować). Co ciekawe, aplikacja wymusza układ pionowy dla przeglądania kategorii oraz poziomy dla projektu.

20130215-115834.jpg
Aplikacja jest tak dobra, że przypadkiem zostałem wspierającym…

Kickstarter for iPhone (http://kickstarter.com/mobile) jest przydatny dla użytkowników, którzy mogą przeglądać projekty, subskrybować je, dodawać komentarze, udostępniać llinki. Z informacji na blogu wynika, że rozbudowano także moduł zarządzania projektem, wraz z dostępem do statystyki, możlwością dodawania updejtów, odpowiadania na komentarze. Dla projektodawców aplikacja jest z pewnością szczególnie przydatnym narzędziem. Bardzo istotną kwestią, którą udało się rozwiązać jest możliwość wspierania projektów bez opuszczania aplikacji.

Źródło: kickstarter.com/mobile

Co do zasady Apple pobiera opłatę za zakupy wewnątrz aplikacji z AppStore, ale integracja z zewnętrznym dostawcą płatności Amazon Payments sprawiła, że wsparłem projekt 2013 Union Square Fire Dancing – przypadkiem! To ważne, gdyż prowizja Apple wynosi 30% i nie miałoby to sensu dla portalu crowdfundingowego. Co ciekawe, z poziomu aplikacji allegro nie można dokonać zakupu.

20130215-115802.jpg

To dobry i zaskakująco późny ruch lidera nie udziałowego crowdfundingu. Aplikacja przystosowana jest do iPhone’ów i na iPadzie działa w takim trybie z możliwością dwukrotnego powiększenia. To właściwie jedyne co można wytknąć. Nie ma informacji o dostępności Kickstarter for iPhone dla innych systemów mobilnych.

Jaka jest Wasza opinia?

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

2 komentarze

  1. Szkoda, że autor notki nie zadał sobie odrobiny trudu i nie doczytał w warunkach korzystania z usługi zdania „US residents only for campaign creation”.

Leave a Reply