Do odważnych świat należy – wywiad z Ifi Ude

share on:

Moje imię w języku ibo oznacza „coś dobrego” – i codziennie staram się mu sprostać. Jestem autorką muzyki i tekstów; producentką i wokalistką. Marzę o tym, aby wydać debiutancki album – pisze w profilu swojego projektu Ifi Ude, która zebrała już ponad 10,5 tys. zł i zachęca do wsparcia.

Karol Król: Znajomi dzwonią do mnie i mówią, że swój projekt finansowania społecznościowego ma dziewczyna, którą rozpoznają i lubią jej muzykę. Masz wyrobioną markę, polubiła Cię publiczność, kim jest Ifi Ude?

Ifi Ude: Jestem ciężko pracującym i zdeterminowanym człowiekiem, który ma odwagę sięgać po swoje marzenia.

Skąd pomysł na crowdfunding, zamiast tradycyjnego modelu?

Chciałam spróbować czegoś nowego. To odważna decyzja, ale czy to nie do odważnych świat należy? Nawet jak mi się nie uda, to będę dumna z tego, że podjęłam walkę.

Opisz Dotychczasowy przebieg Twojej kariery muzycznej.

Przed przyjazdem do stolicy grałam w paru zespołach, ale z żadnym nie byłam emocjonalnie mocno związana. W Warszawie byłam wokalistką zespołu Hormonogram, potem Long Long. Pierwszy projekt przestał spełniać moje muzyczne aspiracje, a drugi umarł śmiercią naturalną. Niestety, bo Long Long kocham nadal szczerą miłością i mam nadzieję, że się reaktywujemy.

Wystartowałaś w talent show z dobrym rezultatem, czy wejście w interakcje z Internautami jest teraz dla Ciebie jakimkolwiek wyzwaniem? Pojawia się sporo pytań, komentarzy, nie zawsze pozytywnych…

Powtarzam: to bardzo ciężka praca. Internauci są kapryśni. To nie te same osoby, które chodzą na koncerty, kupują muzykę. Zauważyłam, że więcej radości sprawia im zamieszczenie super zdjęcia niż informacja o tym, że gram koncert. Oni wychowują mnie, a ja ich. 🙂

Ifi Ude
Ifi Ude

W działaniach promocyjnych wspiera Cię wiele rozpoznawalnych osób, głównie muzyków. Jak reagują, gdy opowiadasz im o swoim projekcie?

Reagują bardzo pozytywnie, dlatego mnie wspierają. Podoba im się, że mam odwagę spróbować czegoś nowego, no i lubią moją muzykę. Czują w tym szczerość, oddanie. Zdają sobie sprawę jak ciężka to jest praca, dlatego mnie wspierają.

Zadaję to pytanie każdemu i porównuję do swoich emocji – jakie to uczucie być projektodawcą?

Niepewność to dominująca emocja. Wiele pracy, spamowania, pilnowania, ogarniania. Szybko można dorosnąć. Nie jest łatwo, ale jak się uda – to będę totalnie szczęśliwa.

Zachęć czytelników crowdfunding.pl do wsparcia projektu!

Miej wpływ na rozwój polskiej kultury. Jeżeli podoba Ci się to co robię, pomóż mi wydać debiutancki album wpierając „IFI UDE – DEBUT ALBUM”. Każda pomoc jest pięknym darem. Zapraszam na oficjalną stronę www.ifiude.com.pl i na fb www.facebook/ifiude.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy osiągnięcia zasłużonego sukcesu!

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply