Eksperci equity crowdfunding w Warszawie

share on:

W jaki sposób polskie firmy mogą korzystać z equity crowdfunding? Czy jest to alternatywa, czy uzupełnienie dla tradycyjnych źródeł finansowania MMŚP? Jakie są skuteczne strategie inwestowania i co zrobić, by ten mechanizm skutecznie zaadaptować?

equity crowdfunding2

 

Między innymi na te pytania odpowiedzą eksperci podczas konferencji „Innowacje w finansowaniu MMŚP: EQUITY CROWDFUNDING” już 13.06 w Warszawie, organizowanej przez fundację Centrum Gospodarki Społecznościowej.

Przedsiębiorcy i inwestorzy nieustannie poszukują efektywnych modeli finansowania inwestycji. Finansowanie społecznościowe (ang. crowdfunding) to coraz bardziej popularny mechanizm finansowania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Komisja Europejska wskazuje go jako dobre rozwiązanie dla stymulacji rynku kapitałowego wczesnych faz, Prezes GPW zapowiada uruchomienie platformy tego typu, a Polscy biznesmeni coraz częściej pozyskują fundusze tą drogą.

Konferencja odbędzie się 13.06.2014 w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4 w Warszawie. Udział wezmą przedsiębiorcy, właściciele platform equity crowdfunding, przedstawiciele instytucji rynku kapitałowego oraz inwestorzy.

Wśród prelegentów będą min.:

• Oliver Gajda, European Crowdfunding Network,
• Konrad Lauten, indiegogo.com,
• Darren Westlake, crowdcube.com,
• Marek Wołos, DM TMS Brokers,
• Ilona Pieczyńska-Czerny, Komisja Nadzoru Finansowego,
• Daniel Pawelec, Genesis Capital,
• Mirosław Kachniewski, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja na stronie cgs.org.pl. Partnerami strategicznymi wydarzenia są Bank PEKAO S.A., Mind Progress Group oraz Genesis Capital (wspólnicy.pl).

Centrum Gospodarki Społecznościowej to fundacja, której celem jest popularyzacja alternatywnych form finansowania i rozwoju przedsięwzięć biznesowych, społecznych i kulturalnych.

Szczegółowe informacje i rejestracja: http://cgs.org.pl/innowacje-w-finansowaniu-mmsp-equity-crowdfunding/

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

2 komentarze

    1. Już rozwija się bardzo dynamicznie i tylko będzie się rozwijać. Kolejne portale juz startują, jest coraz szerszy katalog dóżnych typów finansowania, a przede wszystkim popyt wśród MŚP i podaż kapitału od inwestorów. Trzeba pamiętać, że platformy dostarczają głównie infrastruktury IT i know-how, a do sukcesu potrzebne są wszystkie 3 elementy.

Leave a Reply