Rekordowy projekt #tonaszahistoria

share on:

Kwotą 821 821 złotych pozyskaną od 12 838 wspierających sukcesem zakończył się projekt Wisła Kraków – to nasza historia. Aktualnie jest to rekordowy projekt nieudziałowego finansowania społecznościowego przeprowadzony na polskiej platformie.

Źródło: https://fans4club.com/pl-nasza-historia
Źródło: https://fans4club.com/pl-nasza-historia

Celem projektu było pozyskanie środków na uregulowanie części zobowiązań spółki będącej właścicielem klubu. Projekt promowany był akcją zjednoczenia sympatyków piłkarskiego klubu Wisła Kraków, której kulminacją była organizacja specjalnego meczu „Gwiazdy dla Białej Gwiazdy” w dn. 10.10.2015.

Oprócz biletów, dostępne są również wyjątkowe nagrody, których nie znajdziecie przy okazji innych wydarzeń. Któż z nas nie marzył, by jako pierwszy kopnąć piłkę podczas meczu? Który z najmłodszych fanów nie chciałby wyprowadzić kapitana Wisły na murawę? Pełna lista nagród znajduje się w prawej części strony.

Dochód uzyskany z biletów oraz nagród pozwoli na spłatę części zobowiązań, przyczyniając się do stopniowej odbudowy wiślackiej potęgi.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że specjalistyczny portal finansowania społecznościowego fans4club został wykorzystany do sprzedaży biletów i gadżetów okolicznościowych. Warto jednak zauważyć, że wokół projektu została stworzona szeroka kampania informacyjna i promocyjna adresowana do kibiców Wisły, sympatyków klubu i sympatyków piłki nożnej z innych miast. Wspierana była też aplikacją wirtualnego stadionu (pokazującego stan zapełnienia poszczególnych trybun) oraz zaangażowaniem byłych i obecnych gwiazd.

Źródło: https://stadion.fans4club.com/
Źródło: https://stadion.fans4club.com/

Projekt „To nasza historia” jest aktualnie rekordowy z punktu widzenia pozyskanej kwoty oraz liczby wspierających, spośród wszystkich przeprowadzonych na polskich portalach finansowania społecznościowego.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply