#CFnews – informacje ze świata crowdfundingu

share on:

#CFnews to idea, którą wymyśliliśmy, aby ułatwić Wam dostęp do informacji branżowych. Cotygodniowa prasówka w prosty sposób pozwoli śledzić trendy i być na bieżąco. Czytając #CFnews, dowiesz się o nowościach w branży crowdfundingu, crowdinvestingu, fundraisingu, start-upów i ogólnie pojętego new businessu z Polski i świata.

Zaczynamy więc przegląd informacji z ostatniego tygodnia!

  1. Nieudana kampania ZTE.

Z pomocą społeczności i crowdsourcingu stworzono nowego smartfona ZTE. Następnie oferowano przedsprzedaż za pomocą crowdfundingu. Kampania została jednak zakończona dzień przed finalną datą, ponosząc klęskę.

Czytaj więcej: http://bit.ly/ZTEsmarphone

  1. „Dumni z tradycji”.

Kampania „Dumni z tradycji”  pomaga sfinansować grafiki, które zawisną na trybunach Stadionu Inea. Pokazują one najpiękniejsze momenty z 95-letniej historii klubu piłkarskiego Lech Poznań.

Czytaj więcej: http://bit.ly/DumniZtradycji

  1. Zbieranie darowizn w cudzym imieniu.

Ostatnie wydarzenia pokazały, że zbieranie pieniędzy w cudzym imieniu może nieść za sobą nie tylko negatywne konsekwencje. Przeczytaj case study i dowiedz się, jak zapobiegać podobnym sytuacjom.

Czytaj więcej: http://bit.ly/ZbieraniePieniedzyWCudzymImieniu

  1. 50 mln EUR na start-upy.

Fundusz mAkcelerator stworzony został do wyszukiwania interesujących start-upów technologicznych. Na okres czterech lat dysponuje on 50 mln EUR, które przeznaczy na rozwój, a następnie komercjalizację wybranych start-upów.

Czytaj więcej: http://bit.ly/50mlnEURnaStartupy

  1. IBM Watson łączy siły z Indiegogo oraz Arrow Electronics.

IBM Watson zaprosił do współpracy portal Indiegogo oraz Arrow Electonics w ramach partnerstwa. Ich wspólnym celem jest rozwijanie start-uów oraz budowanie społeczności.

Czytaj więcej: http://bit.ly/IBMjoinsIndiegogog

  1. Crowdfunding i Fintech – zapowiedź roku 2017.

Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 należeć będzie do branży Fintech. Rozpoczął się od zakupu przez PKO BP polskiego start-upu Zencard. Sektor finansowania społecznościowego zdecydowanie zyskuje na popularności.

Czytaj więcej: http://bit.ly/CfiFintech2017

  1. Warsaw Charity Cup.

Pierwszego marca rusza inicjatywa Warsaw Charity Cup. Jest to pierwszy warszawski turniej charytatywny tennis & squash. Darowizny przeznaczone będą na organizację zajęć sportowych dla dzieci z warszawskich rodzin w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej. Zobacz ich profil: https://www.facebook.com/warsawcharitycup/

Czytaj więcej: http://bit.ly/WarsawCharityCup

Znasz ciekawe newsy którymi chcesz się podzielić? Zostaw komentarz lub pisz do nas!

share on:

Leave a Reply