Dzięki crowdfundingowi na Mistrzostwa Świata w Orlando

share on:

Polska Federacja Tańca (PFT) co roku wysyła Reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu, organizowane przez International Cheer Union. Od 2017 roku po raz pierwszy pojawiła się kategoria ParaCheer, która zakłada wspólne występy pełno – i niepełnosprawnych cheerleaderek. Cheerleaders Flex Pomorze, zawodniczki jedynej w Polsce, profesjonalnej sekcji Cheerleaders na wózkach, zostały powołane przez PFT do reprezentowania Polski w tej kategorii.

Cheerleaderki z Flex Pomorze i Galaxy Team połączyły siły, by wspólnie walczyć o złoto w Orlando.

Przygotowaniem drużyny do zawodów zajmują się trenerki, które nie obawiają się o umiejętności swoich zawodniczek. Dziewczęta regularnie trenują, są bardzo pracowite i ambitne. Wyzwanie stanowi jedynie zebranie odpowiednich funduszy. Dlatego na platformie wspólnyprojekt.pl trwa kampania crowdfundingowa: https://www.wspolnyprojekt.pl/pl/projekty/projekt-orlando

Nagrody są bardzo zróżnicowane: pamiątki z Mistrzostw Świata, relacje z wyjazdu, indywidualny pokaz układów tanecznych, pokaz filmu o niepełnosprawnych Cheerleaderkach, a także wiele innych.

Mistrzostwa Świata to zawody najwyższej rangi. Stanowią marzenie każdej cheerleaderki, dla której taniec jest pasją i sposobem na życie. Dla dziewczynek poruszających się na wózkach to wielka szansa – stają się bowiem pełnoprawnymi zawodniczkami, z dumą reprezentującymi barwy biało-czerwone. Pokazują, że dzięki pasji można pokonać wszystkie przeciwności losu. Inspirują swoją postawą i udowadniają innym, że rehabilitacja nie musi być nudna, wręcz przeciwnie, może być wspaniałą, kreatywną zabawą.

Projekt wspierają: Ergo Arena, Miasto Sopot, Lotos Trefl Gdańsk, Polska Federacja Tańca, Maj Film i inni.

 

Więcej o Drużynie http://nawozkach.pl/

Wspieramy i trzymamy kciuki!

 

share on:

Leave a Reply