#CFNEWS – INFORMACJE ZE ŚWIATA CROWDFUNDINGU

share on:

#CFnews to idea, którą wymyśliliśmy, aby ułatwić Wam dostęp do informacji branżowych. Cotygodniowa prasówka w prosty sposób pozwoli śledzić trendy i być na bieżąco. Czytając #CFnews, dowiesz się o nowościach w branży crowdfundingu, crowdinvestingu, fundraisingu, start-upów i ogólnie pojętego new businessu z Polski i świata.

Zaczynamy więc przegląd informacji z ostatniego tygodnia!

  1. Kocia Kawiarnia w Katowicach.

Ruszyła kampania pierwszej na Śląsku kawiarni, w której oglądać można życie zamieszkujących ją kotów. To będzie jedyne takie miejsce w Katowicach, gdzie przy kawie i ciastku zrelaksujesz się w towarzystwie tych zwierzaków.

Autorka pomysłu znalazła inspirację podczas podróży, w których spotkała podobne koncepty. Było to motywacją do stworzenia Kociego Zaułka w jej rodzinnym mieście. W założeniu lokal ma posiadać dwie części – pierwszą, którą zamieszkiwać będą koty, oraz drugą, przeznaczoną tylko dla odwiedzających.

Czytaj więcej: https://wspieram.to/kociakawiarniakatowice

 

  1. Wielkie cele dzięki crowdfundingowi.

Zdobycie najwyższej góry świata czy bieg w najbardziej prestiżowym maratonie na świecie to jedne z wielu celów, które ostatnimi czasy stawiają sobie Polacy. Teraz za pomocą crowdfundingu postanawiają spełniać swoje marzenia.

Jednym z przykładów jest dwudziestopięcioletnia Sylwia, studentka architektury. W kwietniu planuje zdobyć Mount Everest jako najmłodsza Polka. Za pomocą kampanii crowdfundingowej udało jej się uzyskać na ten cel ponad 48 tys zł.

Czytaj więcej: http://www.rp.pl/Zycie-Krakowa-i-Malopolski/303129916-Zrzutka-na-marzenia-sportowcow.html#ap-1

 

  1. Jak skutecznie ustalić cel finansowy kampanii crowdfundingowej – rady.

Jeden z pierwszych przystanków na drodze do stworzenia skutecznej kampanii finansowania społecznościowego jest ustalenie jej celu finansowego. Warto mu poświęcić sporo uwagi, gdyż to on może przesądzić o sukcesie kampanii, bądź jej porażce.

Każdy, kto zdecyduje się na zbieranie funduszy za pomocą kampanii crowdfundingowej, staje przed wyzwaniem określenia celu finansowego. W tekście kilka rad, o których warto pamiętać przy jego oszacowaniu.

Czytaj więcej: http://crowdfunding.pl/2017/03/17/kampania-crowdfundingowa-jak-skutecznie-ustalic-cel-finansowy/

 

  1. Patronite, czyli jak zarabiać za pomocą sponsorów

W nowym podcaście Michał Szafrański rozmawia ze swoimi gośćmi o Patronite. Jest to polski serwis dający możliwość połączenia twórców, reprezentujących różne dziedziny działalności, z osobami, które chcą wesprzeć ich pomysły finansowo.

„Niektórzy twórcy zbierają rekordowe finansowanie, a inni mają problem z uzbieraniem kilkuset złotych.” – pisze Krzysztof Szafrański. Jego gośćmi są Katarzyna Czajka, Mirek Burnejko oraz Krzysztof Gonciarz.

Czytaj i słuchaj więcej: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zarabiac-na-patronite-doswiadczenia-tworcow

 

  1. Zaplanuj dawkę wiedzy

W dniach 24-25.05 w Warszawie odbędzie się Future Tech Congress, w którego skład wchodzą trzy symultaniczne wydarzenia: FinTech, InsurTech Digital oraz Big Data CEE Congress. Crowdfunding.pl jest partnerem organizacji kongresu.

Dla czytelników crowdfunding.pl mamy specjalny kod zniżkowy – 15% na zakup biletów do 24.03. Wpisz  kod: FTPMPL1715 po wyborze odpowiedniej wejściówki!

Zobacz: http://ftcongress.com/newsletter/2017-03-20-crowdfunding/

 

Znasz ciekawe newsy którymi chcesz się podzielić? Zostaw komentarz lub pisz do nas!

share on:

Leave a Reply