#CFNEWS – INFORMACJE ZE ŚWIATA CROWDFUNDINGU

share on:

#CFnews to idea, którą wymyśliliśmy, aby ułatwić Wam dostęp do informacji branżowych. Cotygodniowa prasówka w prosty sposób pozwoli śledzić trendy i być na bieżąco. Czytając #CFnews, dowiesz się o nowościach w branży crowdfundingu, crowdinvestingu, fundraisingu, start-upów i ogólnie pojętego new businessu z Polski i świata.

Zaczynamy więc przegląd informacji z ostatniego tygodnia!

  1. Rewolucja w transporcie.

Problemy obecnych form transportu to między innymi korki drogowe, zanieczyszczenie powietrza oraz wysoki koszt podróży. Proponowana przez zespół HYPER POLAND innowacja w usługach transportowych ma być odpowiedzią na powyższe bolączki.

Hyperloop to nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu.  Kapsuła z pasażerami lub towarami porusza się w specjalnej rurze bez kontaktu z podłożem, wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne.

Czytaj więcej: https://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/768,hyper-poland—jedz-z-nami-z-predkoscia-dzwieku

  1. Gospodarka społecznościowa ważną częścią polskiej gospodarki.

„Gospodarka społecznościowa staje się istotnym elementem polskiej gospodarki. Skończył się etap rozważań, a intensywnie trwają zmiany tradycyjnych modeli biznesowych oraz porządkowanie prawa” – przeczytać możemy na portalu Centrum Gospodarki Społecznościowej.

Świetnymi przykładami zmian na rynku są nowoczesne metody usług pasażerskich, jak Uber i BlaBlaCar, czy też pozyskiwanie pieniędzy na rozwój biznesu za pomocą portali crowdfundingowych.

Czytaj więcej: http://cgs.org.pl/pl/fintech-ekonomia-wspoldzielona-i-nowe-modele-wspolpracy-korporacji-ze-startupami/

 

  1. Festiwal Spektakli Crowdfundingowych.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi postanowił stworzyć I Festiwal Spektakli Crowdfundingowych. W Polsce do końca 2016 roku zorganizowano za pomocą kampanii crowdfundingowych ponad sto projektów o tematyce teatralnej.

Celem projektu jest zebranie środków na realizację pierwszego w Polsce festiwalu spektakli, które zostały sfinansowane metodą crowdfundingu. Kwota uzyskana powyżej celu finansowego zostanie przeznaczona na poszerzenie festiwalu o kolejne spektakle.

 

Czytaj więcej: http://wspieramkulture.pl/projekt/1443-FESTIWAL-SPEKTAKLI-CROWDFUNDINGOWYCH

  1. Deklaracja Warszawska podpisana!

Podczas odbywającego się niedawno Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej podpisali Deklarację Warszawską. Zawiera ona zapowiedź pomocy dla start-upów, wsparcia konkurencyjności oraz transformacji cyfrowej w krajach V4.

W dokumencie podkreślono wagę start-upów. Mają one otrzymać pomoc państwową, w tym m.in. wsparcie kapitałowe, by mogły przekształcać się w konkurencyjne firmy. Sygnatariusze Deklaracji dostrzegają również potrzebę kształcenia rozwoju umiejętności cyfrowych swoich obywateli.

Czytaj więcej: https://www.pb.pl/podpisano-deklaracje-warszawska-857897

  1. Crowdfunding – społeczność zaangażowana w biznes.

Jak działa crowdfunding? Jakie trzeba spełniać warunki, by z niego skorzystać? Wreszcie jak promować swoją akcję oraz na co uważać? – opowiada Karol Król w wywiadzie dla Centrum Informacji Służb Zatrudnienia.

„Polacy mają świetne pomysły, a to, że trudno o zaufanie, gdy chodzi o pieniądze, to mit. Po prostu trzeba przygotować dobry i wiarygodny projekt, a zapewniam, że uda się znaleźć entuzjastów gotowych do wsparcia! – o coraz popularniejszych zbiórkach funduszy w internecie opowiada Karol Król.” – przeczytać możemy we fragmencie.

Czytaj więcej: http://zielonalinia.gov.pl/-/crowdfunding-czyli-kiedy-spolecznosc-ozywia-biznes

 

Znasz ciekawe newsy którymi chcesz się podzielić? Zostaw komentarz lub pisz do nas!

share on:

Leave a Reply