Nagrody FutureTech Night rozdane!

share on:

W czasie wieczornej gali FutureTech Night, będącej zwieńczeniem pierwszego dnia FutureTech Congress, rozdano nagrody dla najlepszych rozwiązań, produktów i usług w branży fintech, insurtech i big data. Jury przyznało nagrody w ośmiu kategoriach.

materiał dostarczony przez partnera

W kategorii „Best startup” wygrał Zencard, narzędzie do tworzenia programów lojalnościowych. Doceniono stworzenie oryginalnego rozwiązania integralnego z bezgotówkowymi płatnościami. Zencard to pierwszy polski start-up zakupiony przez tradycyjną instytucję finansową – PKO Bank Polski.

W kategorii „Fintech in Bank Implementation” zwyciężyła spółka technologiczna Alfavox za wprowadzenie innowacyjnego systemu Alpha Virtual Branch – narzędzie, które intuicyjnie rozumie ludzki umysł, dzięki czemu może wspiera rozwój i wydajność branży bankowej w XXI wieku.

Grupa Warta została laureatem w kategorii „Insurtech Implementation”. Za główny sukces firmy uznano wdrożenie platformy analitycznej DataWalk – innowacyjnego systemu opracowanego przez firmę PiLab, który jest wykorzystywany m.in. w procesie wykrywania oszustw.

Nagrodę w kategorii „Payment Solutions” przyznano Polskiemu Standardowi Płatności za BLIK – innowacyjny, bezpieczny i wygodny sposób płatności mobilnych. Zaledwie dwa lata temu największe polskie banki postanowiły wspólnie zapewnić klientom powszechnie dostępny standard płatności mobilnych. Obecnie już 4 miliony klientów z powodzeniem korzysta z BLIK-a.

Vivus zwyciężył w kategorii „Lending Solutions”. Działająca od 2012 r. firma wprowadziła szereg rozwiązań, które stały się standardem w całym sektorze finansowym. Jury doceniło wkład Vivusa w rozwój rynku mikro-kredytów w Polsce.

W kategorii „Currency Exchange Solution” jury wyróżniło Currency One – czołową spółkę na rynku wymiany walut online w Polsce.  Osiągając roczne obroty na poziomie przekraczającym 14 mld zł Currency One umacnia pozycję lidera w swojej branży.

Wirtualny doradca – Dronn – od Alior Banku wygrał w kategorii „Technology Innovation”. Dronn to pionierski system wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji m.in. do windykacji długów. Wirtualny doradca przyczynił się już do znacznego obniżenia kosztów banku i zwiększonej satysfakcji klienta z tego typu usług.

W kategorii „IoT Solutions” zwyciężył Samsung Galaxy S8 – smartfon umożliwiający pełne zarządzanie inteligentnym domem, a tym samym ułatwiający życie i pozwalający oszczędzać czas użytkownikom.

FutureTech Congress to jeden z najważniejszych szczytów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej dedykowany branżom fintech, insurtech oraz big data. Wydarzenie ma na celu stworzenie platformy wymiany myśli i doświadczeń podmiotów wpływających na rozwój innowacji technologicznych. Umożliwia zapoznanie się z trendami rynkowymi, a także służy edukacji branż, które chcą sprostać wymaganiom cyfrowej rewolucji.

Crowdfunding.pl jest patroness medialnym wydarzenia Future Tech Congress 2017.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply