Akcelerator GPW uwzględnia crowdfunding

share on:

Choć akceleratorów, inkubatorów i innych instytucji wsparcia małego biznesu mamy w Polsce (pozornie) mnóstwo, to nowa inicjatywa Giełdy Papierów Wartościowych i Beesfund S.A. jest ciekawa. Wspólny akcelerator ma przysłużyć się rozwojowi rynku kapitałowego w Polsce.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz Beesfund S.A. – największa polska platforma equity crowdfundingowa, podpisały porozumienie o współpracy. Na jego mocy powstanie Akcelerator, który ułatwi networking z całym ekosystemem startupowym i będzie budował zainteresowanie startupami wśród spółek giełdowych

Funkcją Akceleratora jest przede wszystkim umożliwianie networkingu, zainteresowanie spółek giełdowych startupami, a także pomoc w pozyskiwaniu klientów wśród spółek notowanych na GPW S.A., wsparcie w budowaniu relacji i ułatwianie kontaktu startupów z inwestorami z rynku kapitałowego.

Wierzymy, że rynek kapitałowy może wesprzeć innowacyjne firmy we wczesnej fazie rozwoju i przygotować je do późniejszych emisji na rynku NewConnect bądź Głównym Rynku – przekonuje Jarosław Grzywiński, p.o. Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Założeniem GPW S.A. i Beesfund S.A. jest, by Akcelerator stał się miejscem otwartym na współpracę z całym ekosystemem startupowym. Dlatego planowana jest współpraca z innymi akceleratorami, funduszami ventures, fundacjami, które działają na rynku startupowym. Akcelerator GPW będzie im służył pomocą w przedstawieniu alternatywnej ścieżki pozyskiwania finansów poprzez rynek kapitałowy.

– Do współpracy z GPW zainspirowały nas analogiczne rozwiązania działające na rozwiniętych giełdach świata. Jednocześnie nasz Akcelerator jest autorskim projektem dostosowanym do regionalnych warunków – dodaje Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund S.A. (źródło: informacja prasowa)

Trudno oceniać efektywność działania akceleratora, ale dla beesfund.com z pewnością jest to dobry ruch PRowy, a dla całego rynku zainteresowanie ze strony GPW może mieć pozytywny wpływ. To nie jest to pierwszy raz, gdy giełda komunikuje wsparcie dla sektora alternatywnych finansów. Wierzę jednak, że w tym wypadku efekty będą realne, a ekipie BF gratuluję nawiązania takiej współpracy i kibicuję całej inicjatywie.


Jeżeli szukasz informacji oraz profesjonalnego wsparcia w przygotowaniu Twojej kampanii – napisz do nas!


 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

2 komentarze

Leave a Reply