Zrzutka.pl – realizacja marzeń za pomocą crowdfundingu

share on:

Zrzutka.pl jest jednym z najbardziej popularnych cyfrowych narzędzi do zbierania pieniędzy online. Utożsamiając się z projektem, celem, produktem, wspierające za pomocą intuicyjnego oraz łatwego w nawigacji serwisu bądź aplikacji mobilnej pomagają realizować marzenia setek tysięcy osób.

Tempo rozwoju rynku crowdfundingu w Polsce dynamicznie się zwiększa. Chociaż taki model pozyskiwania finansowania od kilku lat już nie jest nowa, ostatnio zyskała większe zaufanie i popularność wśród inwestorów zarówno jak i projektodawców. Najgłośniej jest o equity crowdfundingu oraz formie w oparciu o darowizny – wybitnym reprezentantem której jest Rzutka.pl.

Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl szacuje ze w 2019 r. wartość branży crowdfundingu w Polsce wzrośnie do 700,000,000 zł. 

Zbiórki na Zrzutce bardzo się różnią w zależności od celu. Często dosyć małe kwoty potrafią spełnić marzenia. Tak, grupa studentów założyła zbiórkę na wyjazd do USA – na start rakiety Falcon 9 z zaprojektowanym przez nich satelitą PW-Sat2. PW-Sat2 to mały satelita o wymiarach 10x10x20 cm, którego głównym celem jest walka ze śmieciami kosmicznymi oraz testy żagla deorbitacyjnego.

Źródło: Zrzutka.pl

Naszym marzeniem jest polecieć do Stanów, by móc na własne oczy obserwować start „naszego dziecka”.

Cel został zrealizowany dzięki 442 wspierającym młodych naukowców.

Ściągnij aplikację mobilną Zrzutka.pl w Sklepie Google Play albo na App Store ,przeglądaj nowe ciekawe zrzutki i się zainspiruj czyjąś historią.

share on:
Daria Turovtseva

Daria Turovtseva

Badacz modeli alternatywnego finansowania oraz rynku innowacji cyfrowych. Magister "Quantitative Finance"

Leave a Reply