Triang Wars przykładem crowdfundingu tradycyjnego

share on:

Ostatnio gorącym tematem na rynku alternatywnych finansów jest crowdfunding udziałowy. Natomiast skala bardziej tradycyjnych form finansowania społecznościowego tak samo nieustannie się zwiększa w Polsce. Pojawiają się setki ciekawych projektów, jednym z których jest Triang Wars – nowoczesna kreatywna gra planszowa. W zamian za wsparcie pomysłu w modelu crowdfunding otrzymasz egzemplarz unikalnej gry.

Duck’s Games – wydawnictwo planszówek – powstało z pasji do gier. Łukasz i Paweł, założycieli, od zamierzchłych czasów interesowali się grami. Początkowo tworzone w podstawówce w zeszytach czy kartkach papieru, tak dla zabawy lub próby odtworzenia ciekawej gry, którą posiadał kolega. Jednak nie tylko planszówki odegrały ważną rolę, o nie – tak było oczywiście do pewnego czasu. Zainteresowanie grami osiągnęło kolejny poziom – gry komputerowe. Zaczęło się od 8 bitowych tytułów na Atari czy Commodore, poprzez osiedlowe kłótnie czy lepsza Amiga czy PC, do czasów współczesnych i różnych przebojów z ostatnich lat. Gdzieniegdzie pojawiały się oczywiście planszówki, ale w tamtym okresie to gry komputerowe wiodły prym i pochłaniały godziny spędzone przed komputerami.

Byłoby tak zapewne do dziś dzień, gdyby nie fakt, że w naszym życiu nastąpiły pewne zmiany jak narodziny dzieci czy zmiana pracy i przez to odejście od zabawy on-line. 

– Paweł Licznerski

Ta konieczność wzbudziła chęć wypełnienia luki i stworzenia czegoś co będzie alternatywą dla gier komputerowych, która pozwoli też spędzić czas z dziećmi przy rodzinnym stole a nie tylko samotnie przed ekranem monitora. Tak narodził się pomysł stworzenia pierwszej gry planszowej.

Początkowo była to gra związana z wykonywaną przez branżą, czyli w świecie paczek i palet przewożonych od producentów poprzez magazyny do finalnych odbiorców. Następnie powstała gra, która łączyła pasję dzieciaków tj. piłkę nożną z planszówkami. Na kanwie piłki nożnej powstał zarys Triang Wars – oryginalnej gry planszowej, która charakteryzuje się innowacyjnym stylem rozgrywki opartym o trójkąty. Jest to niestandardowe podejście do gier nie tylko bitewnych, ale i reszty tytułów.

– Paweł Licznerski

Marzeniem Pawła i Łukasza jest wydanie pierwszej gry Triang Wars -najpierw za pomocą polskiej platformy wspieram.to. Następnie, ze zdobytym doświadczeniem, chcieliby wystartować na amerykańskiej platformie crowdfundingowej Kickstarter.

Uważamy, że Triang Wars ma potencjał turniejowy także chcielibyśmy zorganizować kiedyś turniej o pierwszego Generała Triang Wars! Chętnie też wydamy grę dla potencjalnej sieci handlowej czy partnerów strategicznych – których chcemy zachęcić oryginalnym wykonaniem i niespotykaną rozgrywką.

– Łukasz Kaczanowicz

Kampania Triang Wars nadal trwa. Interesujesz się grami? Chciałbyś wesprzeć pasję Łukasza i Pawła? Szczegóły kampanii i opisy gry znajdziesz tutaj.

share on:
Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu crowdfunding.pl

Leave a Reply