Pierwszy w Polsce portal udziałowego crowdfundingu już online – beesfund.com

share on:

Od wczoraj działa pierwsza polska platforma finansowania społecznościowego, która oferuje wszystkie rodzaje zbiórek – beesfund.com. Poza znanymi min. z kickstartera projektami, w których w zamian za wsparcie pomysłodawca oferuje produkty i usługi, dostępny jest także crowdfunding udziałowy oraz hybrydowy, będący połączeniem obu metod.

Beesfund.com,zapowiedziany już podczas I Konferencji Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu jest odpowiedzią na potrzeby wielu kreatywnych twórców i staje się nowym źródłem kapitału dla przedsięwzięć biznesowych. Model funkcjonowania portalu przedstawiony został w ciekawym filmiku:


Na beesfund.com od razu postawiono na jakościowe projekty o relatywnie dużych celach finansowych. Suma kapitału zbieranego przez pierwszych twórców wynosi niemal 200 000 zł. Pierwsze cztery projekty dostępne na portalu to:

1. Beesfund.com w Twoich rękach – pierwszy w Polsce projekt finansowania społecznościowego o charakterze udziałowym (equity crowdfunding), w którym Internauci mogą wesprzeć rozwój portalu kupując pakiety jego akcji i stając się jego faktycznymi akcjonariuszami.

[box]Cel finansowy: 50 000 zł

Nagrody: pakiety 10, 100 i 1000 akcji, łącznie 5 000 akcji, odpowiadające 5% spółki Beesfund S.A.

Autor: Beesfund S.A. reprezentowaną przez Arkadiusza Regieca, Prezesa Zarządu[/box]

2. Ucz się migowego dzięki migam.pl – projekt wydania 3-częściowego podręcznika do nauki języka migowego prowadzony przez znane w światku start-upowym i zasłużone wśród osób uczących się języka migowego migam.pl.

[box]Cel finansowy: 80 000 zł

Nagrody: bajka, podręczniki, szkolenia

Autor: RKPK Sp. z o. o. reprezentowaną przez Przemysława Kuśmierka, Prezesa Zarządu[/box]

3. Husaria pod Wiedniem – projekt wydania książki opisującej słynną bitwę pod Wiedniem, jedną z najważniejszych w historii, a jednocześnie będącą fantastycznym zwycięstwem polskiej husarii pod wodzą Jana III Sobieskiego.

[box]Cel finansowy: 29 000 zł

Nagrody: egzemplarze książki, strona reklamowa w książce, inne

Autor: Instytut Wydawniczy Erica Sp. z o. o., ale autorem będzie dr Radosław Sikora – wybitny autor książek historycznych[/box]

4. Crowdfunding na papierze – projekt społecznościowego sfinansowania wydania książki nt. crowdfundingu, prowadzony przez założyciela i redaktora naczelnego crowdfunding.pl Karola Króla. Oczywiście gorąco zachęcamy do wsparcia tego projektu i udziału w napisaniu i wydaniu pozycji, która przyczyni się do dalszej popularyzacji finansowania społecznościowego!

[box]Cel finansowy: 6 000 zł

Nagrody: egzemplarze książki, specjalne ekotorby, szkolenia, objęcie książki patronatem

Autor: Crowdfunding.pl Sp. z o. o. reprezentowana przez Karola Króla, redaktora naczelnego crowdfunding.pl[/box]

Wraz ze startem beesfund.com informujemy, że crowdfunding.pl został partnerem merytorycznym i medialnym portalu beesfund.com oraz zachęcamy do zapoznania się z opisami projektów i udziału w społecznościowej rewolucji w Polskim wydaniu. To kolejny dobry dzień dla polskiego crowdfundingu – od teraz każdy może współtworzyć ciekawe projekty!

[box type=”info”] Polub na facebooku profile beesfund.com i crowdfunding.pl i szukaj informacji o konkursach!

Beesfund.com na facebook’u

Crowdfunding.pl na facebook’u[/box]

share on:
K. Król

K. Król

Reaktor crowdfunding.pl

1 Comment

  1. W końcu ktoś się porwał jako pierwszy na crowdfunding udziałowy! 🙂 czekałem rok od momentu powstania własnej idei na udziałowe finansowanie i mam nadzieję, że idea która sam mam jest zyskowna, ale zanim to nastąpi niech koledzy z zespołu odwała tytaniczną pracęedukowania rynku. Z niecierpliwością czekam na ich RWiS, bo paradoksalnie wtedy ruszę ze swoim projektem.

    Zespołowi życzę powodzenia w szybkiej edukacji rynku o korzyściach crowdfundingu udziałowego!

    Pozdrowienia

Leave a Reply