Szkoła BEESFUND: Jak podejść do przygotowania projektu?

share on:

 Jeżeli decyzja o podjęciu próby sfinansowania własnego pomysłu lub dofinansowania isteniejącego projektu przez społeczność wirtualną już zapadła, musisz pomyśleć o kilka sprawach.

 

1. Crowdfunding to nie pieniądze, tylko pomysły i ludzie, którzy w nie wierzą. Nie zaczynaj myśleć o tysiącach złotych, które zarobisz, tylko o korzyściach, jakie zaoferujesz wspierającym. Opracuj najmniejszy budżet zapewniający realizację projektu na najwyższym poziomie.

2. Dla Ciebie i bliskich znajomych oczywista jest konieczność realizacji Twojego projektu, ale komunikujesz do osób, które nie muszą rozumieć Twoich planów. Co więcej, chcesz wydawać ich pieniądze! Zadbaj o kompletny i wiarygodny opis, nie oszczędzaj szczegółów, nawet jeżeli opisują zagrożenia i ryzyka projektu.

3. „Kim Ty w ogóle jesteś?!” Takie pytanie zada sobie wiele osób, które będą przeglądać opis Twojego projektu. Przedstaw się, zaprezentuj swoje doświadczenie i zaangażowanie w projekt. Jeśli działasz w organizacjach lub uczestniczysz w inicjatywach powiązanych z Twoim projektem, nie zapomnij tego opisać. Pozwól zweryfikować się potencjalnym wspierającym dołączając też linki do profili w mediach społecznościowych – nk.pl, facebook.com, linkedin.com, goldenline.pl, twitter.com i pozostałych.

4. Odpowiedz sobie na pytanie, czy masz czas na prowadzenie projektu. Crowdfunding jest tak samo trudny, jak rozmowa z bankierem, czy inwestorem. Ba, tutaj spotykasz setki osób i każdej z nich powinieneś poświęcić trochę swojego czasu!

5. Poświęć czas na przygotowanie filmiku video lub co najmniej dobrych grafik. Jeśli nie potrafisz opracować ich samodzielnie, zatrudnij osobę która Ci w tym pomoże lub skorzystaj ze wsparcia beesfund.com w tym zakresie.

To tylko część zadań, które stoją przed autorami projektu! Natomiast pamiętaj – pomysł bez działania nie jest wart złamanego grosza, więc warto podjąć próbę pozyskania kapitału na jego realizację. Zgłoś projekt na beesfund.com już dziś!

Cykl “Szkoła Beesfund” jest efektem współpracy pierwszej polskiej platformy udziałowego finansowania społecznościowego beesfund.com i portalu crowdfunding.pl – partnera merytorycznego.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply