Wyniki MZURI CFI 1 – 14% rocznie dla inwestorów

share on:

Zakończył się proces inwestycyjny Mzuri CFI 1 – pierwszej spółki grupowego inwestowania w nieruchomości powstałej w ramach inicjatywy Mzuri CFI. Spółka pozyskała kapitał w wysokości 1,5 mln zł na zakup, remont, a następnie sprzedaż mieszkań z przeznaczeniem na wynajem. Udziały w spółce objęło 64 inwestorów, którzy wpłacili średnio po 22 tys. zł. Po nieco ponad 2 latach Inwestorzy otrzymają zwrot zainwestowanego kapitału oraz wypłatę zysku na poziomie 30,6 proc. (13,6 proc. w skali roku).

Materiał przygotowany przez MZURI Investments

W grudniu 2014 Grupa Mzuri uruchomiła pierwszą spółkę celową opartą na idei crowdfunding’u, która umożliwiała grupowe inwestowanie w nieruchomości osobom dysponującym nawet relatywnie niewielkim kapitałem. Mzuri CFI 1 pod koniec 2014 roku łącznie pozyskała ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. W roku 2015 zidentyfikowano okazję inwestycyjną w Łodzi. Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy prawnej, ekonomicznej i technicznej kamienica przy ulicy Targowej 55 została kupiona.  – Do lutego 2017 roku trwał remont obiektu. W marcu zamknęliśmy cały proces inwestycyjny, 100 proc. mieszkań zostało sprzedanych – większość z nich jest już wynajęta i przynoszą nabywcom zwrot z inwestycji na poziomie ok. 7,5 proc. rocznie. Zyski z przedsięwzięcia zostaną teraz wypłacone tym inwestorom, którzy zdecydują się wycofać ze spółki, zaś pozostali inwestorzy wezmą udział w kolejnej inwestycji polegającej na wzniesieniu nowego budynku z mieszkaniami na wynajem – komentuje Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri CFI 1.

Inwestorzy CFI 1 podkreślają, iż koncept crowdfundingu jest atrakcyjną alternatywą dla standardowych metod inwestycji. – Daje on możliwość udziału w najbardziej intratnej formie flippingu (kupna i zyskownej sprzedaży kamienic po podniesieniu ich wartości), nawet w przypadku relatywnie ograniczonych zasobów finansowych, braku wiedzy i doświadczenia indywidualnego Inwestora. Niska bariera wejścia – już od 10 tys. zł, bezpieczeństwo inwestycji oraz wysokie zyski zdecydowanie zachęcają do dalszego angażowania kapitału w inicjatywy Mzuri CFI – dodaje Roland Caban, Kierownik Projektów Mzuri CFI.

Mzuri CFI 1 to pierwsza z dotychczas czterech spółek Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri CFI opartej na idei crowdfunding’u. Mzuri CFI 2, uruchomiona w roku 2015, zebrała jak dotychczas 3 mln zł. – Z każdym kolejnym projektem CFI rośnie przeciętna wysokość kapitału wpłacanego przez inwestorów, zaczynaliśmy od poziomu 22 tys. zł, podczas gdy średnia wpłat do ostatniej z naszych inicjatyw była już na poziomie ok. 50 tys. zł. Mimo to, próg wejścia niezmiennie utrzymujemy na poziomie 10 tys. zł, tak, by zarabianie na nieruchomościach udostępnić osobom, które dysponują nawet niewielkim kapitałem – dodaje Kaźmierczak. Do pierwszej inicjatywy kapitał w wysokości 1,5 mln zł Mzuri CFI 1 gromadziła przez 6 tygodni. W przypadku Mzuri CFI 4 poziom ten został osiągnięty po dwóch dniach, a finalny poziom ponad 6 mln zł już po dwóch tygodniach subskrypcji.

Spółka zapowiada też powołanie kolejnych projektów CFI. – Mzuri CFI 5 będzie prawdopodobnie miało charakter deweloperski, a więc naszym celem będzie budowa nowych mieszkań na wynajem. Nieustannie prowadzimy też due diligence kolejnych projektów rewitalizacyjnych m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy i w Warszawie. Rynkiem nieruchomości w Polsce zajmujemy się już od 1998 roku, zarządzamy ponad 2,5 tys. mieszkań na wynajem, dlatego doskonale wiemy jakich inicjatyw brakuje na rynku – komentuje Sławek Muturi, ekspert od inwestycji w nieruchomości na wynajem, założyciel Mzuri i przewodniczący rady nadzorczej w spółkach Mzuri CFI.

Materiał powstał we współpracy z MZURI Investments w ramach akcji “Inwestowanie w nieruchomości z MZURI Crowdfund Investing

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply