Blockchain Alliance Warsaw 18.12.2018 – Zaproszenie

share on:

Rok 2018, to czas kiedy technologia blockchain mająca już 10 lat coraz śmielej wkracza w krąg zainteresowań biznesowych i naukowych. Zespoły specjalistów budują potencjalne jej zastosowania, dzięki czemu ma ona możliwość zyskania szerszego zainteresowania w życiu codziennym. O potencjale i wykorzystaniu technologii we współczesnej gospodarce cyfrowej będzie można dowiedzieć się od wybitnych polskich ekspertów już 18 grudnia podczas wydarzenia organizowanego przez Blockchain Alliance w Warszawie.

Tematem przewodnim kolejnej edycji wydarzenia będzie: Akceleracja innowacji opartych na technologii rozproszonego rejestru (DLT) oraz współdzielonego zapisu transakcji (Blockchain) – doświadczenia polskich firm.

Oprócz wystąpień prelegenta podczas ich prezentacji, przewidziano możliwość dyskusji z prelegentami w przerwach pomiędzy blokami tematycznymi. Na wydarzeniu planowane są 3 paralelne sekcje konsultacji grup akceleracyjnych z czołowymi postaciami polskiej sceny blockchain w zakresie prawa, biznesu, technologii. Wydarzenie podsumuje dyskusja plenarna pomiędzy prelegentami i uczestnikami spotkania, tak aby można byłoby wejść w interakcję z prelegentami. Ostatnim punktem agendy będzie Christmas Cocktail Party Blockchain Alliance.

Forum pozwoli na zaprezentowanie również poglądów nauki w sprawie bezpieczeństwa systemu finansowego, uczestnicy będą mieli możliwość zastanowić się nad iluzją czy przyszłością różnych implementacji związanych z blockchain. Dzięki prelegentom będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie o roli User Experience w nowych technologiach. Ciekawie zapowiadają się wystąpienia związane z doświadczeniami polskich i międzynarodowych firm prawniczych w zakresie akceleracji projektów opartych o nowe technologie, w tym blockchain. Nie zabraknie dobrych praktyk dla startuper-ów i osób, które prowadzą projekty innowacyjne, tak by nie musiały przerywać innowacyjnego projektu. Przedstawione zostaną zarówno możliwości, jak i ograniczenia technologii blockchain w kontekście decentralizacji.

Wśród prelegentów będą przedstawiciele korporacji, startupów, specjaliści prawa, finansów, wizjonerzy i ewangelizatorzy nowych technologii. Uczestnicy będą mogli przypatrzyć się dokładniej modelom biznesom opartym o DLT w różnych branżach i w zakresie regulacji w aspektach biznesowych i prawnych, co pozwoli im zorientować się z jakimi ryzykami należy się zmierzyć uruchamiając projekty biznesowe oparte o blockchain. Dowiedzą się także na temat korzystnych i zorientowanych na biznes krypto i blockchain jurysdykcji prawnych oraz ośrodków biznesowych w kontekście istniejących licencji finansowych.

Spotkanie ma na celu uruchomienie, wsparcie procesów akceleracyjnych lokalnych i międzynarodowych projektów prowadzonych w Polsce. Forma konsultacji podczas wydarzenia pozwoli na bliższe zapoznanie się z charakterystyką występujących wyzwań i strategii radzenia sobie z nimi w innowacyjnych technologii blockchain w różnych branżach. Będzie możliwość kontaktu z osobami wdrażającymi rewolucyjne projekty.

Jak zapewnia organizator wydarzenia, odnajdą się na nim zarówno początkujący sympatycy blockchain, jak i osoby, które potrzebują pogłębionej wiedzy w różnych zakresach: prawa, biznesu, technologii. Wydarzenie adresowane jest także dla menedżerów i specjalistów z zakresu prawa, finansów, nowych technologii, logistyki, osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu, podejmowanie decyzji strategicznych, rozwijających koncepcje R&D w ramach blockchaina. Przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby implementujące nowe technologie będą miały możliwość nawiązania współpracy ze startupami oraz dostawcami rozwiązań w zakresie najnowszych technologii.

Crowdfunding.pl objał wydarzenie patronatem medialnym. 

Miejsce: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Stokłosy 3, 02-787 Warszawa.

Termin: 18 grudnia (wtorek) 2018 r., godz. 10.00

Agenda i rejestracja na wydarzenie.

 

share on:
Daria Turovtseva

Daria Turovtseva

Badacz modeli alternatywnego finansowania oraz rynku innowacji cyfrowych. Magister "Quantitative Finance"

Leave a Reply