Zostań aniołem biznesu za 60 zł – crowdfunding udziałowy

share on:

Finansowanie społecznościowe jest kojarzone przede wszystkim jako mechanizm, który pozwala pomysłodawcom pozyskać kapitał, a wspierającym umożliwia dostęp do unikalnych bonusów. Jest tak za sprawą amerykańskiego kickstartera i niemiecko-holenderskiego sellaband – najbardziej popularnych platform crowdfundingowych. Mimo ograniczeń prawnych dotyczących finansowania społecznościowego, są możliwości inwestowania w ten sposób w zamian za udziały w spółce.

Amerykański portal growVC, o którym kiedyś pisałem staje się coraz bardziej popularny wśród drobnych inwestorów, który chcą stać się współudziałowcami interesujących start-upów. Jest to społecznościowy fundusz inwestycyjny, który można opisać w prosty sposób:

  • użytkownik może wybrać rolę przedsiębiorcy, inwestora lub/i eksperta (można wybrać dowolny zestaw)
  • użytkownik określa miesięczną subskrypcje – opłatę od 20 USD wzwyż, którą będzie regularnie inwestował
  • użytkownik przegląda listę zgłoszonych start-upów, ich biznesplany, opis oferty itp. i wybiera te, które najbardziej mu odpowiadają
  • profesjonalni inwestorzy zarządzający funduszem i ich prawnicy inwestują w wybrane start-upy
  • użytkownicy zarabiają na trafionych inwestycjach

W rzeczywistości proces inwestycji i jej rozliczania jest nieco bardziej skomplikowany, ale możliwość zostania małych aniołem biznesu i śledzenia własnego portfela inwestycyjnego (investment portfolio) samo w sobie jest atrakcyjne.

Inwestuj w start-upy

Społecznościowy fundusz inwestycyjny

Jak działa growVC?

Portal dostępny jest na www.growVC.com

Czytaj też:

Udział w start-upie za 100 PLN – crowdfunding udziałowy 1

Inwestujmy w pomysły – crowdfunding udziałowy 2

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

1 Comment

Leave a Reply