Pebble – nowy rekordzista światowego crowdfundingu

share on:

Pebble to zegarek z wyświetlaczem e-ink, znanym z czytników typu Kindle, który spełnia nie tylko rolę naręcznego zegarka, ale dzięki możliwości połączenia ze smartfonem wyświetli treść sms’a, maila, czy nazwisko dzwoniącego. Brzmi interesująco, projekt graficzny jest ładny, więc pomysłodawcy założyli projekt na kickstarterze. Projekt na 21 dni przed końcem jest już absolutnym rekordzistą i niemal zdublował Double Fine Adventures.

Gdy o zbiórce na kickstarterze 12. kwietnia pisał antyweb, stwierdziłem, że z dużym prawdopodobieństwem będzie to nowy rekrodzista.

Niezbędne 100 000 USD zebrano w 2 godziny, w pierwszym dniu pół miliona, a dzisiaj – 21 dni przed końcem zbiórki – jest już 6 778 000 dolarów (czyli ok. 20 milionów złotych) od niemal 46 tysięcy wspierających!

Wolę ciekawsze projekty, oparte na czymś więcej niż przedsprzedaży i rynkowemu testowaniu produktu. Nie zmienia to jednak faktu, że Pebble na kickstarterze obecnie zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce na liście most funded. Jest jeszcze jeden ciekawy wątek – jeden z top funded projektów na KS to Luna Tik Tok, który w zegarek przerabiał iPoda Nano. Zastanawiający fakt, w kontekście tego, że jak widać było w dyskusji na antywebie pod artykułem opisującym Pebble, część ludzi przestaje nosić zegarki. Może to odkrywanie zegarka na nowo przyciąga takie rzesze wspierających?

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!