Polski crowdfunding: podsumowanie kwietnia ’12

share on:

Kwiecień przyniósł kolejny, rekordowy projekt na kickstarterze, a także zdynamizowanie rozwóju finansowania społecznościowego w Polsce. Pozytywnie przyjęta została także propozycja utworzenia wirtualnej i rzeczywistej Biblioteki Crowdfundingu i Crowdsourcingu. Zapraszam na podsumowanie kwietnia.

Rozwój crowdfundingu w Polsce dynamiczny

Polskie Towarzystwo Crowdfundingu 31.05.2012 organizuje w Warszawie konferencję, która ma umożliwić integrację interesariuszy rozwoju finansowania społecznościowego, a także w otwartej debacie nakreślić kierunki prac nad ustawą regulującą dostęp do kapitału z wykorzystaniem finansowania społecznościowego i uwolnienia dostępu do zbiórek publicznych spod więzów administracyjnych. Zgłosili się reprezentanci wielu organizacji i kilku portali crowdfundingowych i crowdsourcingowych. Szczegóły na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu.

Czytaj: Aktualna agenda I Konferencji PTC

Sporo wniosków można wynieść z odpowiedzi na interpelację poselską Przemysława Wiplera. Czytamy min. że „finansowanie społecznościowe jest zgodne z priorytetami rozwoju Polski”…

Czytaj: Odpowiedź na interpelację posła Wiplera

Buduję, i zapraszam wszystkich do udziału, I Polską Bibliotekę Crowdfundingu i Crowdsourcingu. Odezwało się kilku potencjalnych Patronów, a na podstronie Biblioteka CF można korzystać z listy zakupowej i wspierać rozwój przedsięwzięcia.

Czytaj: Powstanie pierwsza w Polsce Biblioteka Crowdfundingu

W tym miesiącu nastąpiły radykalne zmiany na crowdfunding.pl. Pojawiły się sekcje news, artykuły, strona jest responsywna (dostosowuje się do urządzeń mobilnych w tym tabletów), pojawiły się miejsca na promocję projektów, zbiórek i wydarzeń, a całkowicie zniknęły losowe reklamy Google AdSense. Jest więcej aktualizacji,  a już niebawem pojawią się bardzo ciekawe wpisy gościnne i szereg videowywiadów, z których część już jest przygotowana.

Na kickstarterze znaleźć można bardzo ciekawy projekt filmu dokumentalnego o crowdfundingu – Capital C. Polecam wsparcie go!

W USA to samo – nowy rekord

Double Fine Adventures już nie jest rekordem światowego crowdfundingu – pobił go Pebble, projekt zegarka z ekranem e-ink znanym min. z Kindle.

Czytaj: Pebble – nowy rekordzista z kickstartera.

Czytaj: 3. urodziny kickstartera

SEC, czyli organ nadzoru nad amerykańskim rynkiem kapitałowym jest odpowiedzialnym za opracowanie zasad obowiązujących po podpisaniu przez Prezydenta Obamę CROWDFUND Act, zaprosił do tego każdego.

Czytaj: Crowdsourcing crowdfundingu w wykonaniu SEC

Czytaj: Wpływ legalizacji crowdfundingu na rynek [infografika]

 

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply