Polski crowdfunding: podsumowanie maja ’12

share on:

Maj to przede wszystkim rewelacyjne wiadomości z I Konferencji Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu, a przy tej okazji także sporo szumu medialnego, który udało się wywołać.

Rzecz absolutnie najważniejsza to Konferencja PTC podczas której zaprezentowany został projekt ustawy uwalniającej kapitał zbierany od wirtualnej społeczności.

Czytaj: Polski crowdfunding kwitnie – relacja z konferencji PTC

Podczas konferencji oficjalnie został ogłoszony nieodległy start pierwszej polskiej platformy finansowania społecznościowego beesfund.com.

Czytaj: Wystartuje nowy portal crowdfundingowy – beesfund.com

Przy okazji Konferencji pojawiło się trochę informacji o jej terminie, ale przede wszystkim crowdfunding trafił w poważne miejsca. Olgierd Porębski mówił o nim podczas konferencji IAB, największej bodaj polskiej konferencji marketingowej. Moje komentarze i teksty zostały opublikowane min. na antyweb.pl, ngo.pl, czy mamstartup.pl i poskutkowały komentarzami, mailami i obecnością dodatkowych osób na Konferencji.

Jako, że maj i czerwiec to miesiące obron na uczelniach wyższych, to z przyjemnością mogę powiedzieć, że na SGH obronion0 2 prace na temat finansowania społecznościowego. Również w tym środowisku dyskusja nad crowdfundingiem i docenienie tego mechanizmu przyczyni się do większej jego znajomości w Polsce.

Na kickstarter.com zakończyła się zbiórka rekordowego projektu – Pebble. Ponad 10 milionów dolarów dla pomysłodawców zegarka, wow!

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply