Spotkanie Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu z ministrem odwołane

share on:

W dniu dzisiejszym nie odbyło się zapowiedziane przez ministra Boniego w radiowej Trójce spotkanie z Zarządem Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu. Poniżej komunikat Zarządu PTC:

Asystent Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego, Pan Łukasz Pieniak, zawiadomił nas o godz. 15.10, że spotkanie Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu z Ministrem Bonim zaplanowane na godz. 15.30 musi zostać odwolane, ze względu na inne obowiązki Ministra. Żałujemy, że nie udało nam się przedstawić ministrowi naszych postultatów odnośnie zmian w regulacjach prawnych dotyczących crowdfundingu (finansowania społecznościowego), w kontekście projektu zmiany ustawy o zbiórkach publicznych opublikowanego przez Ministerstwo Adinistracji i Cyfryzacji. Mamy nadzieję, że jednoznacznie krytyczny głos opinii publicznej został przez Ministra Michała Boniego usłyszany i zapobiegnie on przyjęciu wskazanej poprawki do ustawy przez sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych, której posiedzenie zaplanowano na czwartek 28 czerwca. Liczymy, że Minister Michał Boni da nam szansę przedstawienia postulatów Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu.

Dopóki nie mamy pewności, że szkodliwa poprawka do ustawy o zbiórkach pubicznych przygotowana w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji nie zostanie definitywnie odrzucona, zwracamy się do wszystkich organizacji pozarządowych i środowisk o mobiizację i manifestowanie sprzeciwu wobec przedmiotowej nowelizacji. Apelujemy również do posłów o odrzucenie poprawki w trakcie posiedzenia komisji w dniu 28 czerwca.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply