Kickstarter udostępnia statystyki na żywo, żeby dziennikarze zadawali mniej pytań

share on:

Największy portal finansowania społecznościowego na świecie kickstarter stworzył specjalną podstronę, na której publikowane są aktualizowane min. raz dziennie szczegółowe statystyki. Mało która firma chwali się tak otwarcie swoimi wynikami, a akurat te dane nie wpływają na transparentność procesu finansowania społecznościowego.

Dość prawdopodobny wydaje się zatem komentarz, że dane te mają zmniejszyć liczbę zapytań przedstawicieli mediów i blogerów o aktualne wyniki portalu. Z drugiej strony dostęp do takich danych prawdopodobnie dodatkowo zwiększy liczbę publikacji na temat kickstartera.

Na stronie statystyk można przeglądać kilka parametrów dla 13 kategorii, w szczególności tzw. success rate, czyli stosunek projektów zakończonych sukcesem do liczby wszystkich. Niezależnie od pobudek, statystyki kickstartera robią wrażenie.

[box]

  • 264 miliony dolarów przekazane łącznie za pośrednictwem portalu
  • z tego 221 milionów dolarów na projekty zakończone sukcesem, a 16 milionów wpłacono na projekty, które wciąż trwają
  • success rate wynosi 44,02%, ale jedynie 10,9% wpłat otrzymały projekty zakończone porażką!
  • 25 180 projektów osiągnęło cel finansowy
  • 169 projektów zebrało więcej niż 100 000 dolarów

[/box]

Tabelę podstawową przedstawiamy poniżej, a wszystkie dane dostępne są na kickstarterze. I uwaga, przedstawione przez nas dane zdezaktualizują się już dziś!

 

Kickstarter stats

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply