Pomysły Setha Godina na poprawienie kickstartera

share on:

Seth Godin, znany autor, którego projekt wydania nowej książki dzięki społeczności kickstartera okazał się dużym sukcesem. Tematy finansowania społecznościowego zainteresowała go na tyle, że co pewien czas dzieli się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Niedawno opublikował listę propozycji usprawnień dla kickstartera.

  1. Pozwólcie wspierającym wybierać więcej niż jedną nagrodę. Obecnie, musisz mieć 2 konta, żeby wybrać 2 różne nagrody. To głupie i nikomu nie pomaga.
  2. Pozwólcie pomysłodawcom zakończyć projekt przed czasem. Jeżeli postępy są bardzo mizerne (lub bardzo dobre) i nie ma nic złego w zakończeniu projektu po uzyskaniu odpowiedniej informacji od społeczności. W moim przypadku nie było tego problemu, gdyż nagrody były limitowane.
  3. Nie wymagajcie, żeby nagrody były uszeregowane rosnąco według ich wartości. Pozwólcie pomysłodawcy uszeregować nagrody zgodnie z własnymi priorytetami – na początek najlepsze, a nie najtańsze.
  4. Zaproponujcie prosty system oznaczenia nagród, dla których międzynarodowa wysyłka wiąże się z dodatkowymi kosztami i dodajcie je w trakcie procesu płatności na podstawie lokalizacji wspierającego.
  5. Pozwólcie pomysłodawcom pokazać inną stronę użytkownikowi, który wchodzi na stronę po raz pierwszy, a inną takiemu, który powraca do profilu projektu. To technicznie proste i absolutnie opłacalne rozwiązanie z punktu widzenia portalu.
  6. Pozwólcie pomysłodawcom wybrać, która statystyka ma być uwypuklona w profilu projektu. Nie zawsze musi być to wartość zgromadzonych środków, ale na przykład liczba nagród do dystrybucji, czy liczba wspierających.

Niektóre pomysły Godina są faktycznie sensowne z punktu widzenia użytkowników portalu. Dodalibyście coś do listy?

 

share on:
K. Król

K. Król

Reaktor crowdfunding.pl

Leave a Reply