30 000 projektów sfinansowanych na kickstarterze przekroczone

share on:

Dokładnie 30 048 projektów na chwilę obecną pozyskało finansowanie dzięki Internautom na amerykańskim portalu finansowania spolecznościowego kickstarter.com. Jest to co prawda jedynie 43,8% projektów, które na portalu zostały opublikowane, ale liczba ta i tak robi wrażenie i pokazuje siłę jaka drzemie w wirtualnych społecznościach.

Najwięcej projektów zebrało od $1000 do $9  999, więc są one relatywnie niewielkie, warto natomiast wspomnieć, że kickstarter nie oferuje crowdfundingu udziałowego, a i tak 12 projektów przekroczyło magiczną barierę 1 miliona dolarów!

Co ciekawe, aż 8 200 projektów nie pozyskało nawet jednego dolara, co oznacza brak motywacji twórców do promocji projektu. Warto przypomnieć, że kickstarter.com moderuje wszystkie pomysły zamieszczone na portalu i musi zaakceptować zgłoszenie, przed pojawieniem się projektu na stronie.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply