Kickstarter oficjalnie w Wielkiej Brytanii

share on:

Kickstarter ogłosił wczoraj, że brytyjczycy mogą zgłaszać projekty, które po akceptacji będą dostępne na portalu. O tym, że lider crowdfundingu ma taki plan wiadomo było kilka miesięcy temu.

Jak informują założyciele nie będzie oddzielnej wersji portalu – wszystkie projekty będą zamieszczone w domenie kickstarter.com. Co ciekawe, dla użytkowników z UK projekty amerykańskie będą prezentowane w dolarach, a brytyjskie w funtach. Natomiast dla osób spoza wyspy wszystkie projekty będą konwertowane na dolary.

Należy przypomnieć, że do tej pory wspierać projekty mogły osoby z całego świata, ale ich twórcami musiał być podmiot zarejestrowany w USA, bądź osoba z amerykańskim paszportem.

Nieznacznie zmienią się zasady naliczania prowizji dla mniejszych wpłat w przypadku projektów prowadzonych przez mieszkańców wysp. Od wczoraj mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą zgłaszać swoje pomysły, natomiast na portalu będą one widoczne od 31. października.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply