Boni: całkowite zniesienie ustawy o zbiórkach publicznych jest możliwe

share on:

Podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych Minister Michał Boni przyznał, że Rada Ministrów rozważa całkowitą deregulację zbiórek publicznych.

2 stycznia br. Rada Ministrów zaakceptowała projekt założeń do nowej ustawy o zbiórkach, oceniany jako bardziej liberalny i uwalniający zbiórki za pośrednictwem Internetu. Dzisiaj Minister powiedział, że już wtedy pojawił się temat deregulacji i zniesienia instytucji zbiórek publicznych.

Byłem nawet trochę zaskoczony, bo wydawało mi się, że Rada Ministrów będzie chciała wręcz dodać rygorów względem zbiórek publicznych. Rada zobowiązała nas jednak, by sprawdzić, czy mechanizm zbiórek może funkcjonować bez uregulowań – skomentował Michał Boni.

Słowa Ministra są sporym zaskoczeniem w kontekście kilkuletnich prac nad zmianą regulacji tego obszaru, a całkowita rezygnacja ze zbiórek ma zarówno swoich zwolenników, jak i słuszne argumenty przeciwników.

Więcej informacji na ngo.pl.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply