Uratuj polski crowdfunding jednym kliknięciem!

share on:

Finansowanie społecznościowe ma w Polsce krótką historię, ale od kilku miesięcy dynamicznie się rozwija. Zwiększa się jego świadomość dzięki promocji w mediach, częściowo pomogła też publiczna, głośna dyskusja w kontekście nowelizacji ustawy o zbiórkach publicznych, która mogła mu zaszkodzić. Wystartował pierwszy portal crowdfundingu udziałowego, ale jest tylko jedna forma promocji tego mechanizmu – projekty.

O kickstarterze wie wiele osób, ale nie wynika to z faktu, iż jest to portal finansowania społecznościowego, a dzięki projektom zakończonym sukcesem. Różnym projektom, szalonym ideom i ich autorom, którzy przekonali społeczność do wsparcia i zaoferowali w zamian ciekawe nagrody.

Jako pasjonat i promotor finansowania społecznościowego w Polsce i Europie wkładam wiele wysiłku w to, żeby ten mechanizm był znany i pomagał twórcom realizować swoje pomysły. Jestem zarazem autorem niszowego, ale ważnego projektu – wydania książki o społecznościach wirtualnych, o crowdfundingu, o ścieżce od pomysłu do biznesu. Sukces tego projektu ma wymiar zdecydowanie większy, niż sam fakt wydania i wprowadzenia do ogólnopolskiej dystrybucji książki na ten temat. To także kolejny sukces twórcy i przede wszystkim społeczności, która go popiera. To sukces polskiego crowdfundingu!

Gorąco zachęcam choćby do symbolicznego wsparcia projektu i dołożenia cegiełki do kolejnego kroku w rozwoju finansowania społecznościowego w Polsce. W projekcie wydania książki na papierze, dodaliśmy nagrodę zakupu wersji elektronicznej, aby umożliwić wsparcie na niskim poziomie, a jednak wyrażenie poparcia dla naszych działań i tego projektu.

[box]

Jak można pomóc?

1. Wesprzeć projekt na beesfund.com  http://beesfund.com/projekty/pokaz/71,crowdfunding-na-papierze

2. Udostępnić link do projektu w mediach społecznościowych swoim znajomym

3. Dołączyć do specjalnego wydarzenia i zaprosić do niego swoich znajomych https://www.facebook.com/events/397564733642257/

[/box]

O projekcie napisały duże media i historią sukcesu tym bardziej uda nam się je zainteresować. Podczas spotkań autorskich po wydaniu książki, pierwszych oficjalnych recenzjach i opiniach, fala informacji zwiększającej świadomość ponownie może przelać się przez media. Być może ktoś z Was będzie autorem projektu finansowania społeczność i będzie chciał z tego kapitału społecznego wyedukowanych i świadomych wspierających skorzystać.

Gorąco namawiam do wsparcia – nie chodzi tylko o produkt jakim jest książka, chodzi o projekt jakim jest Crowdfunding w Polsce!

Karol Król

„Crowdfunding na papierze” na beesfund.com

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply