IndieGoGo rozpędza się po dużych sukcesach

share on:

Od dawna wiadomo, że w przypadku portali finansowania społecznościowego najlepszą formą ich promocji są sukcesu projektodawców, którzy z nich korzystają. Po sukcesie projektu budowy muzeum Tesli, na amerykańskim portalu uruchamiane są coraz większe projekty.

Wiele osób błędnie uważa, że trzeba korzystać z kickstartera, bo tam się najwięcej projektów udaje – nic bardziej mylnego! Statystycznie osoby, które przypadkiem chodzą po portalu i wspierają projekty stanowią mały odsetek, a przez tak dużą liczbę aktywnych projektów naraz, zespół kickstartera nie angażuje się osobiście we wsparcie projektodawców w promocję i rozwój przedsięwzięć. Podobnie jest z indieGoGo, ale wiele osób szukało potwierdzenia możliwości zebrania większych środków za pośrednictwem tej platformy.

Projekt iCancer ma na celu pozyskanie miliona dolarów w celu dofinansowania badań mających na celu znalezienie leku na odmianę raka, która zabiła Steve’a Jobsa nieco ponad rok temu. Choć na razie projekt nie cieszy się dużym wsparciem, to do jego zakończenia zostało jeszcze ponad 30 dni.

Poza szlachetnym celem projektu na uwagę zasługuje najwyższa nagroda – po zdefiniowaniu wirusa, który niszczy chorobę i ratuje życie, zostanie on nazwany imieniem wspierającego. Bardzo ciekawa nagroda, choć przejście do historii kosztuje okrągły milion funtów ($1,6 mln) i nie jest pewne. Nie jest natomiast wykluczone, że znajdzie się sponsor w postaci firmy, fundacji, czy filantropa, który wesprze badania taką kwotą.

Podsumowując, indieGoGo przekonało część twórców do uruchamiania dużych kampanii, natomiast zbyt mały nacisk kładzie na komunikację faktu, iż to autor projektu musi dotrzeć do potencjalnych wspierających. Oczywiście, ciekawy projekt spotka się z pozytywnymi reakcjami w mediach społecznościowych, co pozwoli zwiększyć zasięg informacji o nim. Natomiast to nie portale finansowania społecznościowego odpowiadają za sukcesy, a twórcy, którzy są zdeterminowani by odnieść sukces!

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply