Yes-Meni próbują sił na Kickstarterze

share on:

Podczas gdy na polskich platformach pojawiły się pierwsze projekty filmowe (m.in. film dokumentalny PATRIOTa i fabularny thriller HEL) coraz częściej znani twórcy próbują swoich sił na Kickstarterze. 100 000 $ na dokończenie filmu i stworzenie specjalnej platformy internetowej próbują pozyskać „Yes-Meni”.

To grupa aktywistów zajmująca się „prowokacjami kulturowymi”. Poprzez swoje nietypowe działania chcą pokazać jak korporacje i agencje rządowe nastawione na powiększanie swoich zysków, łamią prawo i pomijają dobro wspólne. Ich działalność polega na udawaniu decydentów i rzeczników prasowych światowych korporacji i organizacji. Tworzą i utrzymują fałszywe strony podobne do tych, które chcą sparodiować, a potem przyjmują zaproszenia, aby pojawić się na konferencjach, sympozjach i w programach telewizyjnych. Przedstawiają tam swój punkt widzenia, będący spełnieniem marzeń ruchu alterglobalistycznego i przeciwników korporacyjnych przestępstw.
Dwaj najbardziej znani Yes-Meni to Jacques Servin i Igor Vamos, którzy udokumentowali swoje „akcje” w filmie „Yesmeni naprawiają świat”. Film można obejrzeć w sieci.

Co ciekawe promocja akcji trwa również w Polsce. W portalach społecznościowych znaleźć można polskojęzyczne grafiki i wpisy zachęcające do wsparcia YesMenów. Za te działania odpowiada Against Gravity – firma dystrybuująca poprzedni film o naprawiaczach świata i organizator PLANET+ DOC FILM FESTIVAL.

Organizatorzy akcji zauważyli, że crowdfunding rozwija się także w Polsce i w materiałach promocyjnych odsyłają również do naszego serwisu crowdfunding.pl i portalu Beesfund.com !

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply