Björk boi się porażki i kończy projekt przed czasem

share on:

Legenda muzyki eksperymentalnej, islandzka wokalistka Björk za pośrednictwem kickstartera chciała zebrać środki na rozwój swojej aplikacji muzycznej oraz programu edukacyjnego dla dzieci. Po zebraniu 4% środków wycofała się z projektu.

Ostatni album artystki Biophilia został wydany w formie aplikacji mobilnej na iOS i zawierał nie tylko muzykę, ale także wizualizacje i moduły edukacyjne adresowane do dzieci. Gwiazda na kickstarterze chciała zebrać 375 tys. funtów brytyjskich, by aplikację opublikować także dla posiadaczy urządzeń z Androidem oraz Windows Phone 8. Deklarowanym cele miało być zwiększenie dostępności aplikacji, także dla dzieci z krajów rozwijających się.

Źródło: kickstarter.com
Źródło: kickstarter.com

Po 10 dniach od rozpoczęcia projektu udało się zebrać jedynie 4,1% tego wysokiego celu i projekt zawieszono. Gwiazda nie wypowiedziała się w tej sprawie, ale to doskonały przykład tego, że samo się nie zbierze. Tego typu spektakularnych projektów, które przegrają w starciu z nieznanymi, ale zaangażowanymi twórcami powinno być jak najwięcej, by wiele osób ochłonęło po zachłyśnięciu tym, że „na kickstarterze się zbiera”. Przypominamy, że success rate na portalu wynosi ok. 44% i jest to standardowa statystyka w porównaniu z innymi platformami na całym świecie.

Mimo wszystko uwielbiamy twórczość Björk, więc polecamy jeden z jej największych hitów!

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply