Damian Ukeje „NAGRAJMY RAZEM TELEDYSK 2.0”

share on:

Damian Ukeje – zwycięzca pierwszej edycji programu wyszukującego muzyczne talenty – „The Voice of Poland” – niemal od początku istnienia platformy Wspieram.to był z nią związany jako ambasador. Podopieczny Adama „Nergala” Darskiego twierdzi, że crowdfunding to naturalna kontynuacja współpracy z fanami dzięki którym wygrał program. Zwycięstwo zapewniły mu smsy i poparcie społeczeństwa. „To przecież nic innego jak crowdfunding” – mówi Damian – „Dzięki sile tłumu nagrałem płytę!”

Unknown

By nie być jedynie twarzą platformy finansowania kreatywnych pomysłów – postanowił pójść dalej i samemu utworzyć projekt na Wspieram.to. Koncepcja nań przyszła szybko i naturalnie, wraz z zespołem postanowili upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – nagrać szalony teledysk, niezależnie od wytwórni muzycznej i wciągnąć do zabawy fanów, odwdzięczając się im w ten sposób za dotychczasowe wsparcie.

Unknown-1

Akcja zapowiada się bardzo ciekawie – w zamian za wsparcie finansowe, prócz szeregu ciekawych niespodzianek (płyt zespołu, koszulek, biletów na koncerty, po koncertowej integracji z zespołem) – wspierający „wystąpią’ w teledysku z zespołem Damiana. Klip będzie kręcony nietypową techniką – tzw. longiem (jedno długie ujęcie) i połączy dwa światy – wirtualny (fanów) z rzeczywistym (zespół). Wspierający projekt zostali poproszeni o nadsyłanie swoich szalonych, spontanicznych zdjęć lub filmików na których śpiewają utwór „Moja Mała Ameryka”, do którego właśnie będzie tworzony teledysk. Całość w formie dynamicznego fanowskiego kolażu będzie wyświetlana na olbrzymich ekranach otaczających zespół. Opis projektu zawiera wizualizacje mające przybliżyć fanom innowacyjność techniki.

W chwili pisania artykułu do końca zbiórki pozostaje jedyne 10 dni a na liczniku widnieje 16%. Wydawać się by mogło że to bardzo mało, w końcu zespół ma na samym Facebooku ponad 22tyś. Fanów. Suma została zebrana jednak w zaledwie dwa dni! Powtarza się znane crowdfundingowe prawidło, iż bez promocji, może być ciężko nawet gwiazdom. W przypadku Damiana Ukeje zawinił natłok koncertów i obowiązków – małe nagłośnienie projektu spowodowane utrudnionym dostępem do social mediów, odbiło się niekorzystnie na rozprzestrzenieniu informacji wśród fanów, a co za tym idzie – ilości wpłat.

Unknown-3

Muzycy jednak nie należą do tych, którzy łatwo wątpią i się poddają. W pierwszej „chwili oddechu” włączyli się aktywnie w promocję i prócz promocji offline – zachęcania do wspierania publiczność na każdym koncercie, zaczęli na swoim fanpage’u w oryginalny i zabawny sposób zachęcać do włączenia się w projekt. „Ruszenie wall’a” przyniosło wyczekiwane rezultaty – fani zaczęli finansować projekt w rewelacyjnym tempie, aktywnie włączać się w dyskusję i udostępniać informację dalej.

Czasu zostało mało, ale biorąc pod uwagę potężną mobilizację, będziemy mieli kolejny wspaniały przykład na to, jak pod presją czasu społeczeństwo potrafi pokazać jak duża siła tkwi w tłumie.

Wesprzyj projekt „Ukeje: nagrajmy razem teledysk 2.0”

Źródło: wspieram.to

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

1 Comment

Leave a Reply