Crowdsourcing w Polsce

share on:

Finansowanie społecznościowe, wiodący temat na tym blogu, jest jednym z modeli współpracy wirtualnych społeczności, określanych mianem crowdsourcingu.
W tym tygodniu odbyła się ważna konferencja należąca do cyklu Crowdsourcing Week. Dzięki polskim partnerom M. st. Warszawa i MillionYou drugi raz Polska zagościła na mapie globalnego cyklu eventów, poświęconych crowdsourcingowi. Kto nie uczestniczył, powinien żałować!
Wiele osób nie jest świadomych faktu, iż crowdsourcing, gospodarka społecznościowa, czy ekonomia współdzielona nie są trendami, zjawiskami, czy internetowymi fenomenami. Dysrupcja i zmiana tradycyjnych modeli biznesowych postępuje bardzo szybko, jest realna, wiąże się ze wzrostem zysków i licznymi korzyściami pozafinansowymi. Korzystają z niej konsumenci, lokalne społeczności, twórcy, ale także globalne marki doceniające interakcję z zaangażowanymi konsumentami.
Zachęcam do większego śledzenia tych przemian, korzystania z nich i uczestniczenia w ich rozwoju. Jak to zrobić? Wesprzyj dziś projekt na portalu finansowania społecznościowego, udostępnij ciekawy artykuł znajomym, zaangażuj się w jedną ze społecznych lub komercyjnych akcji crowdsourcingowych.
W związku z tym, że w loterii wizytówkowej podczas Crowdsourcing Summit Warsaw wygrałem książkę „Crowdsourcing: Jak angażować konsumentów w świat marek”, a i tak ją mam, zapraszam do udziału w szybkim konkursie.
Zasady:
Pod wpisem na profilu crowdfunding.pl na facebook.com lub pod tym artykułem dodaj komentarz zawierający krótkie hasło promujące zaangażowanie we współtworzenie w ramach crowdsourcingu, crowdfundingu itp.
Zgłoszenia do 26.09.2014 biorą udział w konkursie. Lajki podliczamy w niedzielę 28.09.2014.
Nagrody:
1x książka „Crowdsourcing: Jak angażować konsumentów w świat marek” – wybiera zespół MillionYou
1x książka „Crowdfunding. Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności” – wybiera Karol Król
1x książka „Crowdfunding. Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności” – wygrywa zdobywca największej liczby lajków

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply