Badanie polskiej sceny startup – sprawdzi też popularność crowdfundingu

share on:

Już po raz drugi fundacja Startup Poland prowadzi badanie polskiego ekosystemu startupowego. Ubiegłoroczny raport stał się ważnym źródłem informacji o wielkości i kondycji branży. Warto poświęcić czas i wypełnić ankietę.

Pierwsza edycja raportu dostarczyła ciekawej wiedzy nt. krajowych firm technologicznych we wczesnych fazach rozwoju. Cytowałem ten wynik podczas InnoShare 2016.

startup poland crowdfunding

Wśród źródeł finansowania relatywnie często wymieniane było finansowanie społecznościowe, co jest bardzo ważnym czynnikiem znając stadium rozwoju tego rynku w Polsce.

Zdajemy sobie sprawę, że aby być dobrym adwokatem startupów, musimy opierać się na wiarygodnych danych, których do momentu publikacji naszego raportu Polskie Startupy 2015 w Polsce zwyczajnie nie było. Nasz poprzedni raport był szeroko cytowany przez media, inwestorów, polityków i analityków rynku. Wiemy, że te dane są potrzebne, dlatego po raz drugi podejmujemy wyzwanie dotarcia do wszystkich startupów w Polsce. – mówi Eliza Kruczkowska, CEO Startup Poland.

Celem ankiety, jest stworzenie kolejnego, drugiego Raportu o polskich startupach. Po publikacji pierwszego raportu nareszcie zrobiło się w Polsce głośno o startupach. Dzięki tym badaniom będziemy jeszcze lepiej rozumieć naszą branżę, a fundacja – jeszcze lepiej reprezentować jej interesy.

W tym roku do badania dołączyły trzy organizacje z naszego regionu, a partnerem raportu został Fundusz Wyszehradzki, który ma za zadanie wspomaganie rozwoju ściślejszej współpracy między Republiką Czeską, Polską, Słowacją i Węgrami oraz wzmacnianie ich wzajemnych powiązań.

startup crowdfunding

Raport zostanie opublikowany przez fundację Startup Poland oraz posłuży badaniom naukowym. Publikacje wyników nie będą zawierały nazw startupów ani przyporządkowywały odpowiedzi konkretnym podmiotom lub osobom. Nie przekazujemy też nikomu danych, które pozwalałyby na identyfikację podmiotów.

Kliknij, by przejść do ankiety do 2. badania Startup Poland 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply