#CFNEWS – INFORMACJE ZE ŚWIATA CROWDFUNDINGU

share on:

#CFnews to idea, którą wymyśliliśmy, aby ułatwić Wam dostęp do informacji branżowych. Cotygodniowa prasówka w prosty sposób pozwoli śledzić trendy i być na bieżąco. Czytając #CFnews, dowiesz się o nowościach w branży crowdfundingu, crowdinvestingu, fundraisingu, start-upów i ogólnie pojętego new businessu z Polski i świata.

Zaczynamy więc przegląd informacji z ostatniego tygodnia!

  1. Kickstarter wydaje swoje pierwsze sprawozdanie od wejścia dwa lata temu do Public Benefit Corporation. Wykazuje w nim pożyteczność dla społeczeństwa, a nie stawiając przy tym wyłącznie na zysku dla akcjonariuszy.

Czytaj więcej: http://bit.ly/KickstarterShowsHowItsTryingToPutPrinciples by

  1. Wśród inwestorów na rynku finansowania start-upów zacierają się równice. Crowdfunding przestaje być alternatywą dla banków, a zaczyna być kolejnym źródłem finansowania. Prognozy pokazują, że do 2025 roku wzrost obrotów w tym kanale może sięgnąć do 490 mld dolarów.

Czytaj więcej: http://bit.ly/ParadoksCrowdfundinguDlaStartupow

  1. Snapchat – aplikacja wyjątkowo popularna wśród Millenialsów. Przeczytaj jak w realny sposób wpłynął na zmianę średniej wieku użytkowników aplikacji Roobinhood.

Czytaj więcej: http://bit.ly/MillenialsGrabSnapShares

4. Polska jest gotowa, aby wziąć udział w konkurencji i stać się jednym z kluczowych węzłów FINTECH w Europie oraz liderem w regionie zgodnie z raport FINTECH Polska.

Czytaj więcej: http://bit.ly/PolandPoisedToBecomeKeyFintechHub

  1. Musicon z Polski na Kickstarterze. Unikalny instrument muzyczny, który pozwala dzieciom od 3 roku życia na jednoczesne komponowanie i odgrywanie muzyki.

Czytaj więcej: http://bit.ly/MusiconNiezwykłyInstrumentZPolski

  1. Historie, które pozwoliły zbudować biznes wart ponad 1 mln Euro. Filip Duszczak opowiada o wszystkich kluczowych decyzjach, jakie przyszło mu podjąć oraz analizuje, co można było zrobić lepiej.

Czytaj więcej: http://bit.ly/SpowiedzInstream

  1. Pełnosprawne i niepełnosprawne cheerleaderki, poruszające się na wózkach inwalidzkich stworzyły drużynę. Zbierają fundusze, aby móc wykorzystać szansę i zaprezentować swoje umiejętności na Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu w Orlando.

Czytaj więcej: http://bit.ly/ProjektOrlando

Znasz ciekawe newsy którymi chcesz się podzielić? Zostaw komentarz lub pisz do nas!

share on:

Leave a Reply