Stockrocket.pl wystartował – nowa platforma equity crowdfunding

share on:

Po miesiącach przygotowań swoją działalność rozpoczęła kolejna platforma equity crowdfunding w Polsce – stockrocket.pl. Portal będzie umożliwał bezpośrednie inwestowanie w spółki kapitałowe (z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne). Dla inwestorów dostępna jest pierwsza oferta, a kolejna spółka została zaprezentowana. Właścicielami platformy są Polski Dom Maklerski i Grupa Wspieram.to.

Stockrocket.pl jest platformą finansowania o charakterze udziałowym. Forma ta umożliwia pomysłodawcom/założycielom pozyskać kapitał od inwestorów na realizację własnych przedsięwzięć biznesowych, start czy rozwój firmy.

Crowdfunding udziałowy polega na gromadzeniu kapitału od inwestorów, którzy w zamian za zainwestowane środki otrzymują pakiet udziałów w przedsięwzięciu. Finansowanie tego typu jest dla inwestorów rozszerzeniem dostępnej na rynku oferty inwestycyjnej. Projekty prezentowane na platformie StockRocket.pl są starannie dobierane i weryfikowane przez zespół specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku kapitałowym i crowdfundingowym.

Z crowdfundingu udziałowego skorzystać mogą podmioty pragnące:

  • Pozyskać inwestorów do nowootworzonej spółki
  • Pozyskać inwestorów na rozwój istniejącej już spółki

Model ten jest więc doskonałym wyborem zarówno dla wszystkich chcących skomercjalizować swój biznes lub pomysł jak i tych chcących go rozwijać. Crowdfunding udziałowy stanowi alternatywne źródło dla takich podmiotów do pozyskania środków na dynamiczny rozwój przedsięwzięcia.

Start stockrocket.pl to kolejny dowód na bardzo dynamiczny rozwój crowdinvesting w naszym kraju. Po zmianie strategii crowdway.pl, starcie crowddragons.com i zapowiedziach kilku kolejnych platform na rynku dzieje się dużo. Największym wyzwaniem będzie przygotowanie ofert atrakcyjnych dla inwestorów.

Crowdinvesting

Wybrałeś platformę i szukasz wsparcia w przygotowaniu efektywnej kampanii crowdinvesting? Napisz do nas!
share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply