Szybka i darmowa prywatna zbiórka pieniędzy online – poradnik

share on:

Na prezent dla jubilata, wspólny wyjazd lub comiesięczną składkę członkowską – bardzo często zrzucamy się na wspólny cel w większym gronie. Osoba odpowiedzialna musi prowadzić listę, przypominać o płatności i podać każdemu dane do przelewu albo spotkać się osobiście i przyjąć gotówkę. Istnieje łatwe i darmowe rozwiązanie, umożliwiające wygenerowanie prywatnej zbiórki dostępnej wyłącznie dla wybranych osób.

Zrzutka.pl to wygodne narzędzie do tworzenia zbiórek pięniędzy online, z którego skorzystało już ponad 210 tysięcy organizatorów. Pokażemy jak w prosty sposób założyć zrzutkę do rozliczenia ze znajomymi.

Krok 1. Cel zrzutki

Wejdź na zrzutka.pl, zarejestruj się i w formularzu na stronie głównej podaj

-cel zrzutki, czyli jej tytuł,

-kwotę środków do zebrania – możesz określić kwotę całkowitą lub kwotę którą powinna wpłacić każda z osób

-kliknij „załóż zrzutkę”, a system wygeneruje jej profil, unikalny link i uruchomi narzędzia edycji

Krok 2. Edycja informacji o zrzutce

Korzystając z wygodnego edytora uzupełnij dane zrzutki, takie jak opis, odpowiednia data zakończenia i inne parametry. Możesz wgrać multimedia oraz wykorzystać różne widgety, by uatrakcyjnić wygląd zrzutki.

Krok 3. Twoja zrzutka jest niemal gotowa

Już po uzupełnieniu podstawowych informacji możesz udostępnić znajomym link do profilu zrzutki. Będą mogli wpłacić bezpośrednio wybraną kwotę, a Ty będziesz widzieć kto dokonał wpłaty i w jakiej wysokości. Jeżeli chcesz, by Twoja zrzutka była dostępna dla wszystkich lub uzyskała status „zrzutka zweryfikowana” przeczytaj instrukcję potwierdzenia wiarygodności celu.

Dodatkowe ustawienia

Zrzutka.pl oferuje wiele opcji konfiguracji, dzięki czemu możesz dostosować swoją zrzutkę do potrzeb. W zależności od grona osób do których wyślesz link do zrzutki, możesz określić widoczność informacji o wpłatach i wpłacających, czy wyłączyć komentarze.

Jeżeli chcesz by zrzutka była wyłącznie dla osób, które otrzymają link bezpośredni, odznacz opcję „pozwól wyszukiwarką na indeksowanie tej zrzutki”. Pamiętaj, że wtedy nie będzie można jej wyszukać, więc potwierdź, czy wszyscy zainteresowani otrzymali link.

Potwierdzenie

Potwierdzenie poprawnego dodania Twojej zrzutki otrzymasz na adres e-mail podany w rejestracji. W razie konieczności jako Organizator masz możliwość edycji opisu i ustawień.

Zrzutka.pl to proste i darmowe narzędzie do zbierania pieniędzy online. Poza zrzutkami prywatnymi możesz także skorzystać z funkcji płatności cyklicznych, czy dodać nagrody. Zakładanie i zarządzanie Twoimi zrzutkami jest możliwe także z poziomu aplikacji mobilnej dostępnej na system Android oraz iOS.

Następnym razem rozliczając się ze znajomymi, podrzuć im linka do tego poradnika by ułatwić ten proces 🙂

Załóż swoją zrzutkę na zrzutka.pl!

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply