Crowdcube: 11,5 mln zł w ciągu roku [infografika]

share on:

 

Brytyjski portal finansowania społecznościowego crowdcube.com obchodzi pierwsze urodziny i z tej okazji zespół przygotował interesującą infografikę.

W ciągu zaledwie 1 roku za pośrednictwem portalu na projekty zakończone sukcesem zebrano 2 352 000 funtów (ok. 11,5 mln złotych). Finansowanie uzyskało tylko 11 projektów, w tym jeden aż milion funtów, ale zgłoszeń było niemal 700, a upubliczniono ponad 150 z nich (więc success rate ok. 7%).

Na infografice przedstawiona jest ciekawa informacja, że w firmach, które uzyskały finansowanie dzięki crowdcube zatrudnie wzrośnie (szacunki) ze 150 do 396 osób w ciągu 3 lat. Nieco generalizując, można powiedzieć, że crowdfunding przyczynia się do kreowania nowych miejsc pracy. Potwierdza to także fakt, że plan legalizacji crowdfundingu w USA został ogłoszony przez administrację prezydenta Obamy w Job Act, a nie dokumentach związanych z rynkiem kapitałowym, gospodarką, czy przedsiębiorczością.

Wracając do crowdcube – średnia wpłata to 1854 funty, ale modalna (czyli najczęściej występująca kwota) to aż 5000 funtów (17% wszystkich wpłat). Infografika poniżej (kliknij żeby powiększyć).

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply